Teknoloji

Ford E-Transit tanıtıldı! Fiyatı ve özellikleri

Elektrikli araba sayısı her geçen gün artarken artık ticari modellerin de elektrikli versiyonlarını görmeye başladık. Ford Otosan tarafından Türkiye’de üretilen Ford E-Transit, yapılan bir aktiflik ile birlikte görücüye çıktı. ShiftDelete.Net grubu de tertibi yerinde takip etti.

Ford E-Transit fiyat ve özellikleri aşikâr oldu

Ford’un Avrupa’daki birinci elektrikli ticari aracı olan Ford E-Transit, Kocaeli fabrikalarında üretiliyor. Ford’un eser gamında değerli bir yeri olan E-Transit, markanın elektrikli araçlara geçiş sürecinin de değerli temsilcilerinden bir tanesi olacak.

Elektrikli Ford Transit iki farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkacak. 135 kW (184 beygir) seçeneği ticari mdoelin giriş seçeneğini oluştururken 198 kW (269 beygir) versiyon ise daha güçlü seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

68 kWh’lik bataryaya mesken sahipliği yapan Ford E-Transit, WLPT döngüsüne nazaran 315 kilometrelik bir menzil sunuyor. Bu sayı marka tarafından ortalama bir filo kullanıcısının günlük katettiği aranın üç katı olarak nitelendiriliyor. Bu formda baktığımızda bu menzilin epey kâfi olduğunu söylemek mümkün.

Ford E-Transit’in bataryasını AC şarj ile 8,2 saatte doldurmak mümkün olacak. Öteki yandan DC şarj aygıtı ile bataryayı yüzde 15 oranından yüzde 80’e çıkarmak için ise yalnızca 34 dakika kâfi oluyor. Bu müddet bilhassa gün içinde daima hareket etmesi gereken bir araç için epeyce değerli.

Markanın birinci ticari aracı pozisyonunda olan E-Transit’in fiyatları da açıklandı. Buna nazaran elektrikli ticari aracın fiyatları şu biçimde sıralanıyor:

  • Ford E-Transit 350M VAN 135 kW Trend: 1 milyon 176 bin TL
  • Ford E-Transit 350L VAN 135 kW Trend: 1 milyon 223 bin TL
  • Ford E-Transit 350L VAN 135 kW Trend / Yüksek Tavan: 1 milyon 235 bin 200 TL
  • Ford E-Transit 350L VAN 198 kW Deluxe: 1 milyon 284 bin 100 TL
  • Ford E-Transit 350E VAN 135 kW Trend: 1 milyon 369 bin 700 TL
  • Ford E-Transit 350E VAN 198 kW Deluxe: 1 milyon 438 bin 100 TL

Bakalım elektrikli Ford E-Transit ticaret dalında nasıl bir muvaffakiyet gösterecek? Pekala siz Ford E-Transit ve sunduğu özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/