Teknoloji

Detox kampı nedir?

Şehir hayatının aksilikleri, hayatın getirdiği gerilim kimi vakit içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Tüm yüklerden kurtulmak, arınmak ve adeta yenilenmek için yeniden çağımızın getirdiği olağanüstü bir alternatif vardır.Detox kampı nedir ? Hem zihinsel hem de bedensel olarak dinlenmeyi sağlayacak harika bir alternatiftir.

Kamp, kendinizi uzmanların eline bırakıp, bedendeki toksinlerden arınmayı, zihindeki fazlalıklardan kurtulmayı sağlamaktadır. Pekala, hem bedeninizi hem de zihninizi dinlendiren sizi yenileyen kamp nedir ve bunu nasıl başarmaktayız?

Detox Nedir?

Arınmanın nasıl olduğunu anlayabilmek için öncelikle detox’un ne olduğuna bakmak gereklidir. Detox, karaciğer tarafından bedenden ziyanlı unsurların uzaklaştırılması manasında kullanılan, detoxifikasyon sözünün kısaltılmışıdır. Özetle, bedenden istenmeyen ve ziyan veren her şeyin atılmasıdır.

Günümüzde bunu yalnızca bedensel olarak değil ruhsal olarak yapmak detox kampı ile mümkündür. Fizikî detox’ta, organlara ziyan vermeden, aksine onların daha yeterli çalışmalarını sağlayacak besinler tüketilmektedir. Kanı süzüp tekrar gönderme misyonu bulunan karaciğer, bu besinlerden gelen vitaminleri bedene geri göndermektedir.

Belli bir mühlet uygulanan detox sayesinde bedendeki ziyanlı tüm enzimler yerini yararlılara bırakarak terk etmektedir. Ruhsal detox’ta da benzeri bir mantık işlemektedir. Zihindeki ziyanlı niyetler, bir kadro antrenmanlar sayesinde bedenden atılmaktadır. Sonuçta kendinizi yenilenmiş hissedersiniz.

Detox Kampı Nedir?

Tüm bunları yapabilmek için elbette uzman ellere muhtaçlık vardır. Arınmanın muvaffakiyete ulaşması, bilimsel çerçevede, denenmiş teknikler uygulanarak yapılmaktadır. Tek bir gün ile sonlu kalmaması gereken arınma için en uygun alanlar detox kampı organizasyonlarıdır. Bu evrede kampın ne olduğunu açıklamak gereklidir. Kamp, üstte anlatılan tüm aksiliklerden uzmanların yardımıyla kurtulmayı gaye edinmiştir.

En fazla bir haftalık programlar halinde uygulanan kampta; içeceğiniz, yiyeceğiniz her şey uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Katı yiyeceklerden uzak durularak geçirilen günler, idman ve atölye çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Bu müddet zarfında yalnızca bedeninizi değil, ruhunuzu da temizleyecek aktiviteler bulunmaktadır.

Bu Kampa Ne İçin Gitmelisiniz?

Kilo verme emelinde olanlar, çok gerilimli işler yapanlar, yenilenmek isteyenler, sağlıklı beslenip bunu bir alışkanlık haline getirmek isteyenler tarafından detox kampı tercih edilmektedir. Zira kamp, bir tatil değil, sağlıklı yaşama geçişin kıymetli basamaklarından biridir.

Kamp mühletince, arındırmayı amaçladığımız için itinayla bir detox menüsü ve programı hazırlıyoruz. Diğer bir deyişle kamp süreci başlamadan evvel beden kitle indeksinizi ölçüyoruz. Ayrıyeten hayatınızla ilgili genel bilgileri alıyoruz. Son olarak size özel bir program ve menü hazırlıyoruz.

Bu Kampta Neler Var?

Kamp ile yalnızca sağlıklı beslenmeyi değil, sağlıklı ömür alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, detox kampı içeriğimizi ve hareketlerimizi şöyle planlıyoruz:

  • Kamp mühletince hayat koçlarımız size eşlik ediyor. Kamp alanı genelde kentten uzak yerlerde seçilmektedir. Tabiat ile iç içe seçilen kamp bölgesinde hiçbir teknolojik gürültü olmadan kuş sesleriyle uyanmanızı istiyoruz. Bu ömür gücünüzün yükselmesi açısından son derece kıymetlidir.
  • Güne erken başlıyoruz. Hayat koçlarımız, daha uyandığınız andan itibaren size eşlik etmeye başlıyor. Güne toplu idman ya da yoga seansları ile başlıyoruz. Akabinde detox kampı kapsamında itinayla hazırlanmış ve bedeninizin gereksinimi olan tüm vitamin ve minerallerin bulunduğu içecekler ve yiyeceklerle hazırlanmış kahvaltıya geçiyoruz.
  • Sudan gelen şifayı kullanabilmek için termal havuz aktivitelerine geçiyoruz. Termal suyun, insan bedeni üzerindeki tesiri binlerce yıldır kanıtlanmıştır. Bunun şuuruyla sizi termal havuzda hem dinlendiriyor, hem de bedeninizin arınmasına yardımcı oluyoruz. Sonrasında yeniden sağlıklı ve toksin attırıcı besinlerden hazırlanmış öğlen yemeği ile güne devam ediyoruz.
  • Burası elbette bir kamp lakin sizin dinlenmeniz ve yenilenmeniz için planlandığından kendinize vakit ayırmanıza ayrıyeten kıymet veriyoruz. Bu bağlamda detox kampı kapsamında, SPA terapileri, masajlar, size özel beden bakımlarıyla gün devam ediyor. Orman içi yürüyüşler, dinlenme için de bol bol vakit vaktiniz kalıyor.

Detox Yapılan Kamp Ne Kadar Sürer?

Kampı en fazla bir hafta olarak planlıyoruz lakin tesirinin uzun sürmesini amaçlıyoruz. Burada yalnızca size özel besinler ve diyet programları uygulamakla kalmıyor, size hayatınızın geri kalanı için rehberlik de ediyoruz. Zira kampın, hayatınızı değiştirebileceğine inanıyoruz.

Bu etaptaki rehberliğimiz ve çabanız ile size sağlıklı hayatın kapısını göstermiyor, kapıdan içeri girmenizi de sağlıyoruz. Burada edineceğiniz deneyim ile artık hayatınız eskisi üzere olmayacaktır.

Kampın üzerinizde yaratacağı tesirin bir ömür uzunluğu sürmesini isteyebilirsiniz. Bunun için detok kampı beslenme formunuzun nasıl olacağı, güne nasıl başlamanız gerektiğini size öğretir. Ayrıyeten yoga ve meditasyonla ruhunuzu nasıl arındıracağınızı da öğrenmiş olursunuz.

Detox Kampı Yararlarıyla Dikkat Çekiyor

Kendinize ayıracağınız birkaç günlük müddet kulağa tatil üzere gelse de aslında bir arınma sürecidir. Bu müddetin hem arınma hem de öğrenme açısından dolu dolu geçeceğini öngördüğünüzde, hiç de azımsanmayacak bir müddet olduğu gerçektir. Kamp mühletince kent ömründe sabah erken başlayıp, gecenin geç saatlerine kadar süren koşuşturmacadan kurtulursunuz.

Vücudunuzda biriktirdiğiniz tüm toksinleri beslenme formunuzun değişmesiyle atabilirsiniz. Üstelik bunu antrenman, masaj ve SPA üzere aktivitelerle destekleyerek kalıcı hale getirebilirsiniz. En kıymetlisi detox kampı müddetince yeni bir ömür ritmi kazanırsınız.

Ruhsal Detox Sağlarsınız

Vücudunuza fizikî olarak kıymetli tesirleri olan detox yapılan kamp, ruhsal manada da değerli kazanımlar sağlamaktadır. İşinizle ilgili yaşadığınız gerilim, günümüzün dijital dünyasında canınızı sıkan haberlerin sık sık önünüze düşmesi üzere pek çok ruhsal meşakkat mevcuttur. Bu meşakkatleri yalnızca uyuyarak ya da yokmuş üzere yaparak atabilmeniz mümkün değildir. Bunun için ruhunuzu temizlemeyi de öğrenmelisiniz.

Kamp mühletince biz ruhunuzu temizlemenize yardımcı oluyoruz. Tıpkı fizikî detox üzere burada öğrendiğiniz tekniklerle artık günün aşikâr bir kısmını ruhunuzu dinlendirmek için kullanabilirsiniz. Detox kampı ruhsal manada da kıymetli bir gerekliliktir.

Detox Kampı İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Tüm değişimlerin evvel beyinde başladığı bir gerçektir. Kampın birinci kuralı değişimi ve yenilenmeyi isteyerek katılmaktır. Kamp müddetince alkollü içki, et ve yağlı besinler tüketilmemesi gerekmektedir. Gerçek detox, zerzevat ve meyve ile yapılanıdır.

Bu bağlamda çoklukla vegan bir beslenme programı hazırlamaktayız. Fakat birtakım durumlarda yoğurt, kefir üzere hem bedeni temizleyen, hem de besin pahası yüksek eserler kullanabiliyoruz.

Bunun için özel bir liste hazırlıyoruz ve eserleri çoklukla birinci üreticiden temin ediyoruz. Kullandığımız besinler doğal olarak yetiştirilmiştir. Buna çok değer vermekteyiz. Bu mühlet içinde detox kampı kapsamında karaciğerinizi ve midenizi yormayacak besinler hazırlıyoruz. Düzenlediğimiz fizikî aktivitelerle de toksinleri ter yoluyla atmanıza yardımcı oluyoruz.

Detox Kampı Sonrası Yaşam

Kısa müddetli kamp sonrası artık hayatınızda bir şeylerin değişmeye başladığını hissedersiniz. Toksinlerin bedenden büsbütün atılması, üstelik bunun aktivitelerle desteklenmesi özgüven hissinizin da gelişmesi açısından kıymetlidir.

Kampta uygulanan detox’u hayatınızın tamamına yayabilirsiniz. Elbette sıhhatle ilgili bu üzere hususlar uzmanlara danışılarak ve onların nezaretinde yapılmalıdır. Detox her gün yapılan bir şey değildir.

Bu nedenle kamp sonrası beslenmeye dikkat etmelisiniz. Uzmanlarımızın önereceği beslenme usulünü uygulamalısınız. Kamp müddetince itinayla arındırdığınız bedeninize ağır protein ve besin yüklemesi yapmamanızı öneririz.

Hayatın koşuşturmacası bedeninizde toksin, beyninizde de gereksiz niyet ve gerilimin birikmesine neden olmuş olabilmektedir. 1-7 gün ortasında değişen detox kampı ile yeni bir hayata başlar adeta yeni doğmuş üzere hissedersiniz. Üstelik kamp, yeni hayatınızın tahminen de birinci günleri olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!