Telefon

Discord üzerinden para kazanma devri başlıyor! Pekala nasıl?

Bundan 7 yıl öncesinden iletileşme ve topluluk kurma uygulaması olan Discord, en son 2020 yılının dataları ile 300 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı ve aylık 140 milyon kadar faal kullanıcıya sahip bir çevrimiçi toplumsal ağ platformudur. Bilhassa oyuncular ve internet üzerinden toplumsallaşmak isteyen kullanıcıların kullandığı Discord üzerinden artık para kazanabileceksiniz.

Peki Discord ile nasıl para kazanacağız?

Discord, kurulan sunucular için abonelik programı geliştiriyor. Bu abonelik programı ile birlikte içerik üreticileri, premium abonelik karşılığı ayrıcalıklar sunabilecekler. Verilen her fiyatın büyük bir kısmı direkt içerik sahibine gidecek.

Discord içerik oluşturucu eser başkanı Derek Lang, “bu günden itibaren Discord kullanan içerik oluşturucularının direkt para kazanmalarına imkan tanıyarak Sunucu Abonelikleri özelliğini kullanılabilir hale getiriyoruz” sözünü kullandı.

Discord’dan para kazanmak için makul kriterler mevcut

Discord’da içerik üretiyorsanız ve abonelik sistemi ile kendi içeriklerinizi satmak istiyorsanız karşılamanız gereken kriterler var. Öncelikli olarak özellikten yararlanmak için 18 yaşında yahut daha büyük olmanız bu şartların başında geliyor. Ek olarak Discord hesabınızın sicilinin pak olması, e-posta adresiniz ve telefon numaranızın doğrulanmış olması gerekiyor. Bu şartları sağlıyorsanız iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkin ederek abonelik özelliğini bir üretici olarak kullanabiliyorsunuz.

İçerik üreticileri tıpkı YouTube’de de gördüğümüz üzere bir yahut birden fazla abonelik düzeyi oluşturabilir. Ayrıyeten üreticiler oluşturdukları bu düzeyler için kendi fiyatlarını belirleyebilir. Twitch platformunda çok eleştirilen yüzde 50’lik hissenin tersine, Discord aboneliklerden sadece yüzde 10 hisse alacak.

Discord, aboneliklerden kazanılan paraları ay bitiminden 30 gün sonrasında üreticilere teslim edecek. Yani üreticiler Ocak ayında kazandıkları parayı 1 Mart’a kadar teslim alamayacaklar. Ayrıyeten bu sistem ile para kazanmak isteyen kullanıcıların birinci ödemelerini almak için en az 100 dolar biriktirmeleri, sonrasında ise her ay en az 25 dolar kazanmaları gerekecek.

Tüm bu ayrıntılara ek olarak üreticilerin abonelik siyasetine uyması gerekiyor. Örneğin Discord siyasetleri yeterince +18 içerikler, kumar, silahlanma ve yasa dışı hususlar içeren sunucular için para kazanma özelliği açılmayacak. Abonelik sisteminin Türkiye’de ne vakit kullanılmaya başlanacağı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

Peki siz Discord’un yeni abonelik sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al