Teknoloji

Do Kwon artık de 56 milyon dolarlık yeni bir davayla karşı karşıya!

Sorunlu Terraform Labs kurucusu Do Kwon, Terra ( LUNA ) kazasındaki rolüyle ilgili olarak Singapur’da yeni bir temsili dava ile karşı karşıya.

Do Kwon artık de 56 milyon dolarlık yeni bir davayla karşı karşıya!

Strait Times’ın 8 Kasım’da bildirdiğine nazaran, 56.9 milyon dolar bedelindeki dava, Kwon’u Terra ekosistemi stablecoin TerraUSD’nin (UST) istikrarlı bir fiyatı korumak için tasarlandığına inandırmakla suçlayan 300’den fazla davacı tarafından açıldı.

Mahkeme dokümanlarına nazaran, davacı, UST’nin istikrarlı olduğunu ve bu cins şartlarda bir sabit tutmayı amaçlayan tasarımı nedeniyle volatiliteden ve talepten muaf olduğunu tez eden Terra teknik incelemesine atıfta bulunmuştur. Ayrıyeten, hileli yanlış beyan için tazminat istiyorlar.

Özellikle, davada belirtilen 56,9 milyon dolar, varlıkların bedeli olduğuna inandıkları ABD doları cinsinden ölçü ile çöküşten sonra ellerinde tuttukları bedel ortasındaki kıymet farkına atıfta bulunuyor.

Ağır kayıplara uğradıklarını argüman eden davacıları İspanyol vatandaşı Julian Moreno Beltran ve Singapurlu Douglas Gan temsil ediyor. Kwon’un yanı sıra davaların başka sanıkları ortasında şirketin kurucu ortağı Nikolaos Alexandros Platias ve Luna Foundation Guard (LFG) Terraform Labs yer alıyor.

Kwon masumiyetini koruyor

Ancak Kwon, avukatları aracılığıyla müvekkillerinin olayda temiz olduğunu ve davayı savunmak niyetinde olduğunu belirtti.

Son dava, Kwon’un kazadaki argüman edilen rolüyle ilgili artan yasal problemine katkıda bulunuyor. Bilhassa, Interpol’ün yardımıyla Güney Koreli yetkililer kaçağı aramaya devam ediyor.

Güney Koreli savcılar, Kwon’un bir noktada bir çalışana Terra Classic’in (LUNC) fiyatını manipüle etmesini emrettiğini gösteren yeni ispatlar tez etti.

İlginç bir halde, Kwon ve grubu, sav edilen en son ispatları, savcılığın onu ne değerine olursa olsun suçlamak için yaptığı bir hareket olarak görüyor. Bir Terraform Labs sözcüsüne nazaran, en son ispat ‘temelsiz iddialar’.

“Koreli savcıların Sermaye Piyasası Yasasını kendi gündemlerine uydurmak için çarpıtmaya ve temelsiz tezlerde bulunmaya devam etmelerini görmek son derece hayal kırıklığı yaratıyor. FSC de dahil olmak üzere Kore mali makamlarının evvelki yargı kararları ve açıklamaları, kripto para ünitesi belirteçlerinin yatırım kontratı menkul değerleri olmadığını ortaya koyuyor.”

Dahası, sözcü Finbold’a şunları söyledi:

“Savcıların son yorumları, sürecin temelde adaletsiz, inançsız ve baştan beri siyasi gayeler tarafından motive edildiğinin ve gelecek için tehlikeli bir emsal teşkil ettiğinin bir öbür ispatı.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi