Teknoloji

DOGE kurucusu uyardı: ”FTX’e dolandırıcılık için ikinci bir talih vermeyin!”

Çöken FTX kripto para borsasının güç durumdaki eski CEO’su Sam Bankman-Fried, platformu kurtarmak için sermaye toplamaya çalışırken, fonların berbata kullanılabileceği dehşetiyle bu hareket karışık reaksiyonlar aldı. FTX’in çöküşünün akabinde Bankman-Fried, müşteri fonlarını makus yönettiği savıyla dikkatleri üzerine çekti.

DOGE kurucusu uyardı: ”FTX’e dolandırıcılık için ikinci bir talih vermeyin!”

Mem kripto para ünitesi Dogecoin’in ( DOGE ) kurucusu Billy Markus, 16 Kasım’da attığı bir tweet’te FTX’i kurtarmak için para toplamanın Bankman-Fried’e ‘tekrar büyük dolandırıcılık yapması’ için yer açacağı konusunda uyardı.

Markus, Bankman-Fried tarafından likiditeyi artırma ve olağan operasyonları tekrar başlatma planıyla ilgili bir tweet’e karşılık veriyordu.

“Sizi bilmem çocuklar lakin bence çok büyük, çok büyük dolandırıcılık yapan insanlara tekrar çok büyük bir dolandırıcılık yapmaları için ikinci bir talih vermemeliyiz. İş bitti. Herkes senin gerçekte ne olduğunu biliyor” dedi.

FTX’i kurtarmayı planlıyor

FTX krizi, borsanın iflas müracaatında bulunmasıyla likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya kaldıktan sonra tırmandı. Bu ortada, Bankman-Fried’in likiditeyi kolaylaştırmak için 8 milyar dolar toplamak üzere potansiyel yatırımcılara ulaştığı bildiriliyor.

Markus’un yanı sıra, birkaç yüksek profilli kişi, Bankman-Fried hakkındaki izlenimlerini Tesla CEO’su Elon Musk ile paylaştı ve kurucuyla birinci etkileşiminin ‘saçmalığın yine çizilmesiyle’ sonuçlandığını belirtti.

Başka bir yerde, Finbold tarafından bildirildiği üzere, ferdî finans kitabı ” Rich Dad, Poor Dad ” ın müellifi Robert Kiyosaki, Bankman-Fried’den “kriptonun Bernie Madoff’u ” olarak kelam etti.

FTX’in iflas başvurusu, bir milyon kadar alacaklının etkilenmiş olabileceğine dikkat çekerek, platformdaki serpinti boyutunun altını çizdi.

Gerçekten de Bankman-Fried’in krize karıştığı, mali kayıtların öteki şirketi Alameda Research’ün FTX’ten müşteri varlıklarıyla finanse edilen riskli bahisler yaptığını göstermesinin akabinde gün ışığına çıktı. Birebir vakitte, şirketin finansal ayrıntıları, FTX’in mahallî token’ı FTT’ye büyük ölçüde güvendiğini gösterdi.

Ayrıca, FTX’in operasyonel cüzdanlarını etkileyen bir hack’te borsada depolanan 477 milyon dolar kıymetindeki kripto paranın çalınmasının akabinde durum karmaşıklaşarak müşteri fonlarının değerli bir kısmı donduruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al