Teknoloji

Dünya devi şahsî bilgilerin korunması için büyük bir adım attı

Başkan Biden, hükümetin AB-ABD Data Gizliliği Çerçevesini uygulama uğraşlarını yönlendiren bir yürütme buyruğu imzaladı. Yaklaşım temel olarak istihbarat teşkilatlarının data aramadan evvel mahremiyet ve sivil özgürlükleri “dikkate almalarını” ve sırf ulusal güvenlik telaşlarını ele almak için açıkça tanımlanmış bir gereksinim olduğunda nezaret yürütmesini gerektiriyor.

İstihbarat toplayıcıların ayrıyeten bilgi sürece üzere ögelerle ilgili siyasetlerini güncellemeleri ve bunları birebir çizgide tutan incelemeler yapmaları gerekecek. AB sakinlerinin kapalılık ihlali şikayetleri için “çok katmanlı” bir inceleme süreci de olacak. Ulusal İstihbarat Yöneticiliği (DNI), sivil özgürlükler vazifelisi aracılığıyla muhtemel maddeleri çiğnemeyi araştıracak, Başsavcı ise bu soruşturmaların sonuçlarını gözden geçirmek ve bağlayıcı kararlar vermek için yeni bir Bilgi Muhafaza İnceleme Mahkemesi kullanacak.

Dünya devi şahsî dataların korunması için büyük bir adım attı

Veri Saklılığı Çerçevesi, AB Adalet Divanı’nın 2020’de Zımnilik Kalkanı muahedesini iptal etmesine bir cevap. Mahkeme, muahedenin ABD’ye AB datalarını izlemesi için çok fazla alan tanıdığını ve saklılık ihtiyaçlarıyla aktif bir halde dengeli olmadığını tespit etti. Avrupa hukuku. ABD, şirketlerin yasal olarak bilgi aktarma kabiliyetine kuşku düşürdüğünü savunarak bu reddetmeye karşı çıktı.

Avrupa Komitesi’nin, çerçevenin yeterli koruma sağlayıp sağlamadığını belirlemek için tekrar de incelemesi gerekecek. Bununla birlikte, Avustralya ve Birleşik Krallık üzere ülkelerle yasa uygulama odaklı mutabakatlar ortasında, ABD, casusların hala çok fazla güce sahip olabileceği kaygılarıyla birlikte, milletlerarası data paylaşımına yönelik yaklaşımını süratle güçlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri