Teknoloji

Toyota ölümcül kaza riskini ortadan kaldırdı

Şirket ayrıyeten, başarısız yahut yaralanmalara neden olabilecek berbat monte edilmiş hava yastıkları ile önceden duyurulmamış bir kusuru düzelttiğini de söyledi.

Otomobil üreticisi, tekerlek sıkıntısını göbek cıvatalarını değiştirerek ve yeni kesimlerin düzgün formda sıkıldığından emin olarak çözdüğünü söyledi. ABD’de satışların ne vakit tekrar başlayacağından kelam edilmedi, lakin Japon müşteriler 26 Ekim’den itibaren bZ4x’i bir kere daha kiralayabilecek. Subaru, kusur ortaya çıkmadan evvel ABD’li alıcılara ulaşmamış olmasına karşın, muadil modeli Solterra’nın Amerika satışlarını nasıl ele alacağını da söylemedi.

Toyota ölümcül kaza riskini ortadan kaldırdı

Düzeltmenin kısa vadeli mali ziyanı nispeten sonluydu. Toyota, birçok Avrupa’da olmak üzere dünya çapında yalnızca 2.700 aracını geri çağırdı. Geri alımlar ve krediler bile geçen ay sırf ABD’de yaklaşık 28.000 Camry satan bir şirket için mütevazı olurdu. Bu yıl ABD’de sırf 232 bZ4x örneği satıldı.

Daha büyük kaygı, Toyota’nın prestiji üzerindeki tesiri. Şirket uzun müddettir elektrikli araçları benimsemekte yavaş kalmakla suçlanıyor ve birçok rakibin daha fazlasını beklediği 2030 yılına kadar sırf bunların yıllık satışların üçte birini temsil etmelerini bekliyor. Geri çağırma, yakın vakitte piyasaya sürülen makineyi üç aydan fazla bir mühlet piyasadan kaldırarak durumu daha da kötüleştirdi. Toyota’nın hala başarılı bir KONUT yapabileceğini kanıtlaması gerekiyor ve tekerlek kusuru mutlaka yardımcı olmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom