Teknoloji

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2022 kripto para kesimi kışının dal için bir dönüm noktası olabileceğini öne sürdü.

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

WEF’in Dijital Para Ünitesi Yönetişimi Konsorsiyumu yetkilisi Dante Disparte, 2 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, ajansa nazaran, piyasadaki gerilemenin, birçok şirketin şiddetli varlıklarla birlikte ortadan kalktığı nokta-com balonuyla eşitlenebileceğini söyledi.

Gerçekten de WEF, blockchain teknolojisinin genel finans kesimindeki rolünü kabul ederken, kripto para ünitelerinin geleceğinin düzenleyici görünüm tarafından yönlendirileceğine dikkat çekti.

Blog yazısında WEF, dalı düzenlemek için gayret sarf eden yargı bölgelerinin geleceği şekillendirmesinin olası olduğunu belirterek, makûs aktörlerin bölümü hâlâ istismar edebileceğini ileri sürdü.

“Sorumlu rekabeti mümkün kılan ülkeler geleceği şekillendirecek. Kriptografi ve blok zincirleri, bu araçların yanlış beşerler tarafından kullanıldığında neden olabileceği büyük ziyana karşın, çağdaş ekonomik araç setinin ayrılmaz bir modülü olmaya devam edecek.”

Finans dalında kriptonun rolü

Forum, kriptografi ve blok zincirinin altında yatan teknolojinin yaygın uygulamalara sahip olduğunu belirtirken, finansal hizmetler bölümündeki deneylerin dikkate alınması gereken bir şey olduğunu vurguladı.

Bu doğrultuda, WEF, blockchain kullanımını giderek daha fazla benimseyen bankacılık devi JPMorgan üzere varlıkları seçti.

Bununla birlikte, WEF, makus aktörlerin teknolojiyi berbat hedeflerle kullanma potansiyeli de dahil olmak üzere, parayı içeren rastgele bir dalın tabiatında var olan risklerin her vakit mevcut olacağını da kabul etti.

Ek olarak, kripto fon kayıplarına şahit olurken, Dünya Ekonomik Forumu, kesimi yasaklamanın yanlışsız yaklaşım olmayabileceğini, genel internetle ilgili ahlaksızlıklarla karşılaştırdığını belirtti.

Ajans, “Tüm çığır açan teknolojilerle ilgili daha kalıcı yaklaşım, teknolojileri (tüm araçlar gibi) sorumlu aktörlerin ellerine teslim ederek ve bunların sorumlu kullanımını teşvik ederek ziyanlı tesirlerini ortadan kaldırmaktır” diye ekledi.

İlginç bir biçimde, lobi kuruluşu, ayı piyasasının tesirlerinin akabinde, kripto para ünitelerinin 2008 mali kriziyle sonuçlanan yanlışları düzeltme vaadinin azalabileceğini öne sürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al