Teknoloji

Dünya için küçük uzay için büyük bir adım!

Ajans, Mart 2021’de müracaat davetinde bulunarak fiziki donanımı sonlu lakin yeniden de sıkı fizikî ve ruhsal testlerden de geçebilecek engelli bireyleri arıyordu. Program, engelli astronotları uzaya göndermek için gereken değişiklikleri ve maliyetleri araştıracak. ESA, 257 iştirakçi ortasından McFall’ı seçti. McFall dünyanın birinci “parastronot”u olarak tanımlanıyor ve önümüzdeki bahar, Almanya’nın Köln kentindeki Avrupa Astronot Merkezi’nde 12 aylık eğitim programına girecek.

McFall geçirdiği motosiklet kazası ve uzuv kaybından sonra tekrar koşmayı öğrendi ve 2008 Paralimpik Oyunlarında 100 metre koşusunda bronz madalya kazandı.

Dünya için küçük uzay için büyük bir adım!

Buna ek olarak, birkaç tıp derecesi aldı ve 2014’ten 2016’ya kadar İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetinde Vakıf Doktoru olarak çalıştı. McFall şu anda Güney İngiltere’de travma ve ortopedi uzmanı olarak çalışıyor.

McFall, “2021’in başlarında fizikî engelli astronot reklamını gördüğümde,” dedi, “Aranılan kişinin özelliklerini ve işin gereklerini okudum ve ‘Vay canına, bu çok büyük ve farklı bir fırsat’ diye düşündüm. ESA’nın araştırdığı ‘Fiziksel manisi olan birini uzaya götürebilir miyiz?’ sorusunu yanıtlamasına yardımcı olmak için çok düzgün bir aday olacağımı düşündüm ve başvurmak zorunda hissettim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al