Telefon

Xiaomi, MIUI kullanıcı sayısını açıkladı!

Xiaomi, günümüzde kıymetli teknoloji şirketleri ortasında yer alıyor. Bilhassa kelam konusu akıllı telefon olduğunda geniş bir seçenek sunmasıyla öne çıkıyor. Bununla birlikte Xiaomi, dün 2022’nin üçüncü çeyreğine ait mali raporunu yayınladı. Bu raporda ise MIUI kullanıcı sayısı ortaya çıktı.

MIUI kullanıcı sayısı 564 milyona ulaştı

Günümüzde en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri Xiaomi oluyor. Şirket, geniş bir telefon modeli seçeneği sunuyor. Bu durum kimi kullanıcılarını güzeline gitse de birtakım kullanıcıları epeyce rahatsız ediyor. Dün ise şirket, 2022 üçüncü çeyreğine ait mali raporunu yayınladı. Bu raporda ise MIUI kullanıcı sayısı dikkat çekti.

Rapora bakıldığı vakit Xiaomi MIUI kullanıcıları, geçen yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 16 bir artış gösterdi. Böylelikle 78,1 milyon artışla kullanıcı sayısı 564 milyona ulaştı. Bu kullanıcıların ise sadece 141 milyonu (yaklaşık yüzde 25) Çin’de yer alıyor.

Dönem gelirlerine baktığımız vakit ise değerli bir düşüş olduğunu görmek mümkün. Bilhassa geçtiğimiz yıla nazaran gelir, yüzde 10 daha düşük. Net kâr ise daha da düşerek yıllık bazda yüzde 59 düştü ve 294 milyon dolara ulaştı.

Tüm bunlarla birlikte şirket, 2022’nin üçüncü çeyreğinde dünyadaki üçüncü sırasını korudu. Lakin sevkiyatları yıllık yüzde 7,8, geliri ise yüzde 11,1 azaldı. Şirket ayrıyeten, Ar-Ge yatırımlarının bir yıl öncesine nazaran yüzde 25 arttığını ve personelinin yüzde 48’inin Ar-Ge alanında çalıştığını açıkladı.

Resmi basın açıklaması, Xiaomi’nin çeşitli sıkıntılara karşın güçlü bir iş modeli gösterdiğini belirtti. Ayrıyeten şirket, makroekonomik belirsizliklere ve dış tesirlere karşın gelecek çeyrekte tıpkı formda ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

Peki, siz MIUI kullanıcı sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşleriniz yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking