Teknoloji

Dünyanın en büyük ünlüleri NFT’ler için ne kadar ödedi!

Değiştirilemez tokenler ( NFT’ler ) aracılığıyla kripto sanatı alıp satma fikri, internette A listesindeki ünlülerin bile görmezden gelemeyeceği bir çılgınlığa yol açtı.

Dünyanın en büyük ünlüleri NFT’ler için ne kadar ödedi!

Blok zincirinde depolanan şifreli sanat, kripto para üniteleri kullanılarak satın alınan ferdi dijital malzeme modüllerini temsil eder. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold tarafından tahlil edilen datalara nazaran, ünlüler tarafından yapılan beş başka satın alma sürecinin toplam pahası, blockchaincenter istatistiklerine nazaran toplam 9.873.500 dolara ulaştı.

Beş satın alma süreci sadece iki NFT koleksiyonundan, The Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks’tan yapıldı. En değerli NFT, Gary Vee olarak da bilinen Gary Vaynerchuck tarafından satın alınan ve 3.764.500 $ harcayan bir CryptoPunk idi. Onu NFL oyuncusu Odell Beckham Jr 2.17 milyon dolar ödeyerek ikinci, Amerikalı rap yıldızı Snoop Dogg ise 2.1 milyon dolar ödeyerek üçüncü oldu.

Justin Bieber’ın Bored Ape Yacht Club #3001’i satın alması 1.3 milyon dolarla dördüncü sırada yer alırken, Neymar 539.000 dolarlık BAYC alımıyla birinci beşi tamamlıyor.

Ünlü NFT Bored Ape Yat Kulübü. Kaynak: blockchaincenter

Gary Vee ve Bieber üzere kimi ünlüler, her biri birden fazla NFT satın aldı, bu da tek başına birinci 5 satın alımda yer alırsa, sayının 10 milyon dolardan fazla olacağı manasına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi