Teknoloji

O ülke, kriptoya 30 milyar sterlin harcadı!

Kripto fiyatları kıymetli oynaklık kaydetmeye devam etse de, yeni datalar İngiliz vatandaşlarının kesime giderek daha fazla fon pompaladığını gösteriyor.

O ülke, kriptoya 30 milyar sterlin harcadı!

İngilizler şimdiye kadar kripto para ünitelerine yatırım yapmak için yaklaşık 31.795 milyar £ (34.7 milyar $) harcadı. VoucherCodes’un 23 Eylül’de Finbold ile paylaştığı datalara nazaran, bilhassa ‘Ana Caddede Kripto Para Birimi’ başlıklı rapor, her İngiliz’in kripto para üniteleri için varsayımı 473 £ harcadığını belirtti.

Dijital varlıklara harcanan ölçü, Dünya Bankası’na nazaran bölgenin en son nüfus sayıları ile ortalama bir İngiliz’in kripto para ünitelerine harcadığı ölçünün çarpılmasıyla hesaplandı.

Bulgulara nazaran, İngiliz nüfusunun yaklaşık %34’ü farklı kripto para ünitelerine sahip. Tanınan kripto para ünitelerinin bir dökümü, Bitcoin’in ( BTC ) %20’lik bir hisseyle en üst sırada yer aldığını, akabinde %8 ile Ethereum’un ( ETH ) ve %6 ile Dogecoin’in ( DOGE ) üçüncü olduğunu gösteriyor.

İngiltere’deki tanınan kripto para üniteleri. Kaynak: Kupon Kodları

Bununla birlikte, ülke, erkeklerin %41’inin dijital varlıklara sahip olması ve ortalama 767 £ harcama kaydetmesiyle kripto sahipliğinde bir cinsiyet dengesizliği kaydetmeye devam ediyor. Misal halde, dijital varlıkları kullanarak yapılan harcamalarda da dengesizlik kaydediliyor ve bayanların sadece %27’si kripto cüzdanlarına ortalama 214 sterlin yatırım yapıyor.

Ödemelerde kripto kullanımı

Ayrıca, ödemelerde dijital varlıkların artan perakende iştirakiyle kripto para ünitelerini kullanarak temel emtiaların satın alınmasında kripto para ünitelerinin kullanımı artmaktadır.

İlginç bir halde, giysi %13 ile konutlarla birebir hisseyle üst sıralarda yer alırken, tatil %11’lik bir hisseye sahiptir.

Popüler kripto alımları. Kaynak: Kupon Kodları

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!