Teknoloji

Bitcoin’in ismi Netcoin olabilirdi! İşte nedeni!

Bitcoin’in ( BTC ) anonim kurucusu Satoshi Nakamoto’nun, amiral gemisi kripto para ünitesine isim atama konusunda farklı bir fikre sahip olabileceği ortaya çıktı.

Bitcoin’in ismi Netcoin olabilirdi! İşte nedeni!

Geçmiş alan kaydı bilgileri, 18 Ağustos 2008’de kaydedilen özgün Bitcoin ile temaslı web sitesi olan Bitcoin.org’un Netcoin.org olarak isimlendirilebileceğini göstermektedir. Farklı bir formda, kripto çilingir Or Weinberger’e nazaran Netcoin.org, Bitcoin.org’un oluşturulmasından bir gün evvel kaydedildi.

İki alan ismi, kullanıcıların anonim olarak alan isimleri satın almasına müsaade veren bir hizmet olan AnonymousSpeech altında kaydedildi. Daha fazla araştırma, öbür bir kullanıcı tarafından yine satın alınmadan evvel Netcoin.org alanında hiçbir içeriğin yayınlanmadığını gösterdi.

Ayrıca, Netcoin.org alanı daha sonra 2010 yılında Web.com’un bir yan kuruluşu tarafından alınmadan evvel silindi.

Bitcoin’in başarısı

Bitcoin ismini muhafaza kararının, kripto para ünitesinin başarısı için çok kıymetli olabileceğini ve Satoshi Nakamoto olduğunu tez eden bireylerin sayısını en aza indirmeye yardımcı olabileceğini belirtmekte yarar var.

Örneğin, Avustralyalı Bilgisayar bilimcisi Craig Wright, bahsin mahkemeye taşınmasıyla uzun müddettir Nakamoto olduğunu vurguladı.

Bu durumda, Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğu savı bir Londra mahkemesi tarafından değerlendirildi ve bilgisayar bilimcisinin Bitcoin teknik incelemesinin yayıncılarına telif hakkı davalarıyla hizmet vermesine müsaade verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri