Telefon

Dünyanın en tehlikeli 10 akıllı telefonu beli oldu! İşte o telefonlar…

Akıllı telefon satın almak istediğimizde çoklukla özellik, tasarım ve fiyat üzere bahislere dikkat ediyoruz. Aygıtın insan sıhhatine ziyan verebilme ihtimalini maalesef göz arkası ediyoruz.

Apple, Samsung ve Xiaomi üzere bilinen üreticilerin eserlerini tercih ettiğimizde çok fazla sorun çıkmıyor. Çünkü bu şirketlerin akıllı telefonları satışa çıkmadan evvel sıhhat standartları açısından makul kontrollerden geçiyor.

Akıllı telefonlarda yüksek olması durumunda insan sıhhatine ziyan veren etkenlerden biri de SAR kıymeti. Pekala hangi aygıtların SAR bedeli başkalarına nazaran daha yüksek?

Specific Absorption Rate – Özgül Soğurma Oranı olarak da isimlendirilen SAR pahası, akıllı telefonların insan bedenine yaydığı radyasyon ölçüsü manasına geliyor. Bu radyasyon, muhakkak bir vakit sonra insan bedenine ziyan vermeye başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!