Teknoloji

E-Bisikletler Yeni Ulaşım Aracı mı Oluyor?

Hollanda’da büyüyen Ties ve Taco Carlier kardeşler, daha çocuk oldukları periyotta aileleriyle birlikte bisikletle seyahat etmeye başlamışlardı. O vakitlerde ülkedeki birçok ailenin arabası yoktu.

Yıllar geçtikten sonra yetişkin olan Carlier kardeşler, New York’a ve öbür kentlere seyahet ettiklerinde memleketlerinden farklı olarak buralarda insanların, kentlerin yapılarından kaynaklı olarak ulaşım için bisikleti tercih etmediklerini fark ettiler. Ve üzerine düşündükleri bu fikir, kuracakları bisiklet markasının sıfır noktası oldu.

Hollandalı e-bisiklet şirketi VanMoof, son yılların en fazla kazanan şirketleri ortasında yerini aldı. Yalın ve şık bir dizayna sahip bisikletler makul tasarlanmış teknolojik özellikler ile birleşerek VanMoof’u Apple ve Tesla üzere markalar ile kıyaslanacak bir muvaffakiyete ulaştırdılar. Şirket, kısa müddette Avrupa ve ABD’de sadık ve süratle büyüyen bir müşteri kitlesine sahip oldu.

VanMoof bisikletleri sürate nazaran otomatik olarak değişen üç vitese sahip ve şarj başına yaklaşık 90 mil gidebilme kapasitesinde. Gidon üzerindeki bir dayanak düğmesi, kullanıcılara yokuş çıkmak yahut trafik ışıklarından süratli bir halde hareket etmek için saatte 20 mile kadar hızlanma sağlıyor. Carlier kardeşler, VanMoof bisikletlerinin bir binici için işin yaklaşık yüzde 80’ini yapacağını sav ediyorlar.

Ties Carlier, şirketin Hollanda’daki genel merkezinden bir görüntü röportajında, bisikletlerinin çalışma biçimiyle değil tıpkı vakitte teknoloji açısından da değiştirerek üretmek istediklerini açıkladı.

“Amsterdam çok küçük ve düz, fakat dünyanın geri kalanındaki birçok kent çok engebeli ve yaz aylarında sahiden sıcak olabiliyor ve aralar çok daha fazla. Ancak elektrikli bisikletleriniz olduğunda bu sınırlamalar hakikaten büsbütün değişiyor.” Sözlerini kullanarak bisikletlerin engebeli kentlere de uygunluğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!