Teknoloji

Mark Zuckerberg merakla beklenen Meta Quest Pro’yu tanıttı

Meta Quest Pro, sanal ve karma gerçeklik imkanlarını genişletmek için tasarlanmış yeni bir gelişmiş kulaklık serisinin birincisidir. Quest Pro, şirketin şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en hafif model olamasının yanında genel olarak daha dengeli ve ergonomik bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Çok daha güçlü olan Quest Pro, denetim sensörlerine ve Snapdragon XR2 Plus işlemcisine sahiptir. Aygıt sayesinde kullanıcılar kulaklıktan bağımsız olarak pozisyonlarını takip edebilirler ve gelişmiş göz ve yüz takibi yapabilirler.

722 gramlık bir tartıya sahip olan Quest Pro’nun çok ince olduğu birinci bakışta dikkat çekmektedir. Aslında ön vizör, Quest 2’den yaklaşıkolarak %40 daha incedir ve bu, yeni yassı lens sistemi ile sağlanmaktadır. Donanım açısından, vizör daha ince olmasına karşın, genel kulaklık daha ağırdır. Bunun nedeni ise, baş bandının daha ağır olmasından kaynaklıdır. Tanıtılan yeni modelde, Quest 2’de olduğundan daha yeterli bir denge sağlamak için, pilin art tarafta konumlandırılmıştır.

Meta Quest Pro’nun 256GB modeli için fiyat 1499 dolar olarak açıklandı. Açıklanan bu fiyat ile Quest Pro, HTC’nin amiral gemisi Vive 2 Pro da dahil olmak üzere şu anda piyasadaki öbür tüm VR’lardan daha değerli bir alternatif olarak piyasadaki yerini alıyor. Bunun nedeni, Quest Pro’nun muhtemelen bir oyun kulaklığı olmasının yanında, birçok yeni premium özelliğinin karma gerçeklik geliştiricilerine yönelik olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!