Teknoloji

Elektrikli minibüs projesi değerliye patladı

Sverdlov şirketten büsbütün ayrılmayacak, bunun yerine Disney tarafından satın alınmadan evvel Marvel Entertainment’ın CEO’su olarak vazife yapan Arrival lideri Peter Cuneo ile yer değiştirecek.

Arrival’ın KONUT için büyük planları vardı ve bir elektrikli minibüs, otobüs ve otomobil geliştiriyordu. Ancak 2022’nin ortasında şirket, nakit parası kalmadığı için iş gücünü azalttı. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde ABD pazarı için minibüslerini geliştirmeye odaklanmak için otobüs ve otomobil projelerini büsbütün kapattığını duyurdu ve kararında ABD’nin sunduğu KONUT vergi kredilerini kıymetli bir etken olarak gösterdi. Cuneo, iflas tehdidi altında para toplamaya çalışırken şirketi yönetecek.

Elektrikli minibüs projesi değerliye patladı

Arrival, bu takasa muhtemelen Cuneo’nun uzmanlığını kullanabileceğini umarak karar verdi. Sonuçta Cuneo başarılı kurumsal geri dönüşleri yönetmesiyle tanınıyor ve CEO olarak misyon yaptığı mühlet boyunca Marvel’ın iflastan çıkmasına da yardım etmişti. Cuneo ne yapmaya karar verirse versin, bunu tek bir kilit yöneticinin yardımı olmadan başarmak zorunda kalacak: Şirket lideri ve strateji şefi Avinash Rugoobur, misyonlarından ayrıldı lakin yeniden de idare konseyi üyesi olarak misyon yapmaya devam edecek.

EV teşebbüsü, 2018’de yeni kuşak elektrikli dağıtım kamyonetleri inşa etmek için UPS ile iş birliği yaptı ve 2020’de UPS, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasaya sürülmek üzere 10.000 araç siparişi verdi. Arrival Eylül ayında, üretimle ilgili problemlere karşın bir “üretim doğrulama aracı” inşa edildiğini ve yıl sonuna kadar müşterilere 20 minibüs teslim edebileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking