YouTube

Elon Musk Twitter kullanıcıları için af açıklamasında bulundu

Görünüşe nazaran Musk, bu çeşit anketlerin botlar tarafından kolay kolay oylanabileceği gerçeğini görmezden gelerek, Twitter’ın af sunup sunmayacağı konusunda kullanıcılara bir anket yaptı. 3,2 milyon oydan %72’den fazlası Musk’ın af teklifini onayladı.

Musk, emsal bir anketin akabinde geçen hafta sonu Donald Trump’ın hesabını eski durumuna getirmişti. Trump, hesabını geri aldıktan sonra şimdi bir tweet atmadı, fakat kendi uygulaması Truth Social’da gönderi paylaşmaya devam etti. Geçen haftanın sonlarında Musk, (hesabı askıya alınmadan evvel Musk’ı iğneleyen) komedyen Kathy Griffin, sağcı provokatör Jordan Peterson ve muhafazakar hiciv sitesi Babylon Bee’nin hesaplarını da geri verdi.

Raporlara nazaran, Twitter’daki bu en son değişiklik, şirketin 50 kadar mühendisi daha haber vermeden işten çıkarmasından bir gün sonra geldi. Şirket, mühendisler haftalık çalışmalarından örnekler göndermelerinin istendiği bir kod inceleme programı başlatıldıktan çabucak sonra işten çıkarıldılar.

Elon Musk Twitter kullanıcıları için af açıklamasında bulundu

The Verge’den Alex Heath’e nazaran düzinelerce mühendis, “kodları tatmin edici olmadığı” için Şükran Günü’nden evvelki gece e-posta yoluyla kovuldu. Kovulmayan başkaları ise performanslarıyla ilgili bir ihtar aldı. Bu ikaz e-postasında “Beklentileri karşılamamanın iş akdinizin feshedilmesiyle sonuçlanabileceğini unutmayın… Lütfen bu fırsatı inancımızı tekrar kazanmak ve gruba ve şirkete katkılarınızı göstermek için kullanın” yazıyordu.

İşten çıkarılan mühendislere, bir ayrılık mutabakatı imzalamaları ve Twitter’a karşı rastgele bir tezde bulunmaktan feragat etmeleri kuralıyla dört haftalık kıdem tazminatı teklif edildiği bildirildi.

En son işten çıkarmalar, Musk’ın Twitter’ın “yazılım konusunda mükemmel olan insanlara” odaklanarak işe alım yaptığını söylemesinden yalnızca iki gün sonra gerçekleşti. Twitter’ın çarşamba günü kovduğu mühendislerden biri de 2017’de tweet karakter hududunu ikiye katlayarak 280’e çıkarma teşebbüsüne öncülük eden Ikuhiro Ihara.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking