Telefon

Elon Musk, düzmece hesapları kapatmakla tehdit etti! Ama bir kurtuluş yolu var

Elon Musk’ın satın almasından bu yana Twitter için sular durulmuyor. Ünlü iş insanı bu sefer de diğerini taklit etme hedefli açılan geçersiz hesapları kalıcı olarak kapatmakla tehdit etti. Ama Elon Musk’ın Twitter ‘daki parodi hesapları kapatmaması için bir yol var. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter ‘daki düzmece hesapların parodi olduğu belirtilirse kapatmayacak!

Elon Musk, Twitter’ı satın almadan evvel platformun özgür ve dijital bir kent olmasını istediğini belirtiyordu. İş insanı satın aldıktan sonra düzmece hesapların tamamını kapatacağını ve kimlik doğrulama sistemine geçmesi gerektiğini açıkladı. Musk, bu formda toplumsal platform üzerinde daha rahat olacağını düşünüyor.

Elon Musk ayrıyeten hem şirketin para kazanması hem de bu istediklerini yapma doğrultusunda sekiz dolar karşılığında mavi tik verdi. Ama bu durumda geçersiz hesaplar dahil herkesin mavi tik satın almasıyla sözün tam manasıyla kaos ortamı oluştu. Akabinde ise ünlüler, içerik oluşturucular ve markaların geçersiz hesaplardan ayırt edilmesi için Resmi Hesap ibaresi getirildi.

Elon Musk, son olarak bu durumu kökten çözmek için taklit hesapların kapatılacağını açıkladı. Ama bu Twitter hesapların üzerinde parodi olduğu belirtilirse kapatılmayacak ve platformda yer almaya devam edecek.

Twitter sahibi ayrıyeten geçtiğimiz günlerde hesaplar için farklı renklerde rozetler olacağını açıkladı. Ünlü iş insanına nazaran şirketler için altın renkli rozet, devlet kurumları için gri rozet, bireyler için de ünlü olsun ya da olmasın mavi renkli rozet olacak. Doğrulanmış olan hesaplar, yeni rozet sistemi başlamadan evvel manuel bir formda ayarlanacak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter’ın imajı hangi ölçüde değişti? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al