Telefon

Elon Musk bir geleneği daha sona erdirdi! “Ben ne dersem o”

Sosyal medya denildiğinde akla birinci gelen isimlerden biri olan Twitter, dünyanın en güçlü insanı Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte, popülaritesini yeterliden uyguna arttırdı. Geçtiğimiz yıla nazaran çok daha fazla basında yer alan toplumsal medya platformunun, bu durumunu muvaffakiyet olarak yorumlamak pek de mümkün değil. Zira Twitter’ın gündeme gelme sebepleri, ekseriyetle Elon Musk ile alakalı oluyor. Tıpkı bu haberimizde de olduğu üzere.

Son iki yıldır pandemi nedeniyle uzaktan çalışma sistemine geçen Twitter, tıpkı yüzlerce farklı şirket üzere pandeminin sona ermesine karşın bu sistemi belirli ölçülerde sürdürüyordu. Bununla birlikte şirketin denetiminin büsbütün Elon Musk’ın eline geçmesiyle birlikte, bu çalışma sisteminin zedelenebileceği düşünülüyordu, o denli de oldu.

Elon Musk bir geleneği daha sona erdirdi! “Ben ne dersem o”

Milyarder işveren, geçtiğimiz saatlerde çalışanlarına yolladığı bir e-posta ile bundan sonra tüm çalışanların eksiksiz olarak ofiste bulunmalarını istediğini duyurdu. Yani daha açık bir tabir ile Elon Musk, Twitter’da 2 yılı aşkın müddettir devam eden uzaktan çalışma sistemini sona erdirerek, klasik mesai anlayışını geri getirdi.

Bakıldığında, bu duruma ait kararın büsbütün Elon Musk’da olduğu bir gerçek. Fakat yıllardır farklı bir biçimde çalışmaya alışmış insanların bir günde eskiye dönmesi kolay olmayacağından, gelen yansılar Elon Musk’ın bu hareketi bir anda yapmak yerine yavaş yavaş geçiş yapmasının daha yanlışsız olacağı biçiminde. Lakin işveren Elon Musk ve artık o ne derse o.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!