Telefon

Elon Musk çaresiz kaldı! Twitter ofisindeki eşyalar satışta

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra şirket, önemli oranda bir küçülmeye gitti. Bunun yanı sıra uygulama üzerinde yaşanan birçok değişiklik de gündemde yer aldı. Lakin ortaya çıkan son haberler ziyadesiyle şaşırtan nitelikte. Habere nazaran Twitter, genel merkezindeki pek çok eşyayı açık artırma üzerinden satışa çıkardı.

Twitter genel merkezindeki eşyalar satışa çıktı!

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, Twitter çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Bu e-postada ise Twitter’ın geleceği ve yeni periyoduyla ilgili bir açıklama yaptı. Bununla birlikte, “Yeni Twitter’ın bir kesimi olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki irtibatta evet’i tıklayın.” dedi.

Çalışanların aktardığına nazaran temasta evet seçeneğini seçenler, “yüksek yoğunlukta uzun saatler boyunca çalışmak” yazısıyla karşı karşıya kaldı. Bu yazının yer aldığı ilişkiye hayır cevabını verenler ise Twitter’dan ayrıldı. Böylelikle de genel merkezde yer alan çalışan sayısı düştü ve buna ek olarak işten çıkarmalar da oldu.

Ortaya çıkan bilgilerle birlikte de genel merkezde bir yapılanmaya gidileceği ve gereksinim fazlası olan eşyaların da açık artırma üzerinden satışa çıkarılacağı açıklandı. Bu eserler ise kısa müddet içerisinde satıldı. Eşyalar ortasında mutfak aleti, bilgisayar, ofis koltuğu, Twitter logolu heykel ve projektör gibi birçok eser yer aldı.

Bu eserler ortasında bulunan Twitter logolu heykelin tam olarak 100 bin dolara satıldığı argüman ediliyor. Açık artırmanın yöneticisi Heritage Küresel Partnes, sonuçları açıklamadı. Lakin argümanlara nazaran “@” sembolü halindeki bir ekici, yaklaşık 15 bin dolara satıldı. Tüm bunların dışında geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın ofisin kimi yerlerini uyku alanına çevirdiği ortaya çıkmıştı. Artık de Musk’ın, ofisin birtakım yerlerine çamaşır makinesi dahi yerleştirdiği söyleniyor.

Peki, siz Twitter açık artırma ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking