Telefon

Elon Musk çıkmazda! Twitter Blue ertelendi

Twitter’ı satın almasının akabinde Elon Musk, platformda pek çok değişiklik yaptı. Bunlardan biri de ‘mavi tik‘ uygulaması oldu. Birçok tenkidin odağında yer alan bu uygulama için Musk, bir açıklama yaptı. Açıklamasında ise mavi tik uygulamasının ertelediğini belirtti. İşte detaylar!

Musk, öncelikle taklit hesap problemini çözmek istiyor

Ünlü iş insanı Elon Musk, uzun vakittir bilhassa Twitter konusunda gündemden düşmüyor. Twitter’ı satın almasının akabinde platform üzerinde pek çok değişikliğe giden Musk, ücretli mavi tik rozetiyle de tenkitlerin odağında oldu. Bugün ise iş insanı, Twitter Blue hakkında bir açıklama yaptı.

Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, platformdaki taklit hesap meselesini durdurana kadar ‘Twitter Blue’yu süresiz olarak ertelediklerini söyledi. Blue aboneliğinin olağanda 29 Kasım’da başlatılması bekleniyordu. Lakin, Musk’ın açıklamasına nazaran Twitter Blue erteleme adımının asıl nedeni düzmece kullanıcılarının önüne geçmek için bir tedbir almak oluyor.

Uygulamayla ilgili tıpkı kullanıcıya ilişkin düzmece hesapların da mavi tik alması ziyadesiyle tenkide neden oluyordu. Bununla birlikte Musk, kurumlar için farklı renklerde doğrulanmış hesap rozeti sunacaklarını da belirtti.

Musk’ın bu açıklamasının akabinde yeni bir onay karışıklığının ortaya çıktığını da söyleyebiliriz. Hesap rozetlerinin fiyatlı olması, birtakım hesapların taklit edilmesine ve Volkswogen, Auidi, General Motors gibi şirketlerin platformdaki reklamlarını durdurmasına neden oldu.

Bunun yanı sıra Elon Musk, otonom araç alt yapısı comma.ai’ın lideri George Hotz‘a Twitter’da fiyatsız çalışmayı teklif ettiği ortaya çıktı. Şirkette stajyer durumunda yer alacak olan Hotz, 12 haftada Twitter arama deneyimini istenen seviyeye getireceğini açıkladı.

Peki, siz Twitter Blue erteleme konusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hesap taklidinin önüne geçmek mümkün mü? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking