Teknoloji

Elon Musk sonunda muştuyu verdi!

Tesla CEO’su Elon Musk, 2019 yılında tanıtılan Tesla Semi modelinin teslimat tarihi için muştuyu verdi. Geçtiğimiz yıllarda Pepsi ile işbirliğine giden Tesla, Semi modelinin teslimatı için düğmeye bastı.

Tarih verdi

Pepsi, 2021’de CNBC’ye verdiği röportajda Tesla Semi tırların 2022’nin son çeyreğinde kendilerine ulaşacağını açıklamıştı. Elon Musk, Twitter’da yaptığı açıklamada Tesla Semi teslimatı için tarih verdi.

Aralık ayında yola çıkıyor

Lojistik kesiminde en değerli masraflardan biri elbet ki yakıt. İçten yanmalı motora sahip araçlardaki güç verimliliğinin yüzde 20 ile yüzde 30 ortasında değiştiği biliniyor. Elektrikli araçların güç verimliliği yüzde 77’ye kadar çıkabiliyor.

Tesla, Semi tırlar sayesinde şirketlerin iki yıl içerisinde 200.000 dolar yakıt tasarrufu sağlayabileceğini açıkladı. Tek şarj ile 800 km menzile sahip olacağı belirtilen model, performans konusunda da epey savlı.

İç yer tasarımı sade olan modelde 2 adet dokunmatik ekran bulunuyor. Şoförler, araç ile ilgili tüm süreçleri bu iki ekran ile yönetebilecek.

Semi model ile ilgili şirketin web sitesinde, “Elektrikle şarj etmek, dizel ile yakıt ikmali yapmaktan mil başına yaklaşık 2.5 kat daha ucuzdur. Birinci üç yıl içinde iddiası 200.000 dolara varan yakıt tasarrufu gözlemleyebilir. Kablosuz yazılım güncellemeleri ve bakımı gereken daha az hareketli modül sayesinde bakım maliyetinizi düşürebileceksiniz.” sözleri yer alıyor. Bununla birlikte, Tesla Semi modelinin 0-100 km/s hızlanma müddeti 20 saniye olarak belirtilmiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi