Teknoloji

Elon Musk tekrar fikir değiştirdi! Twitter’ı salın alıyor!

Elon Musk kararı bir kere daha aksine çevirdi ve Twitter’ı satın almaya devam etmeyi planlıyor. Uzun müddettir Tesla CEO’su ve Twitter ortasında sorun sürüyordu. Olay mahkemeye kadar taşındı lakin rastgele bir tahlile ulaşamadı.

Elon Musk tekrar fikir değiştirdi! Twitter’ı salın alıyor!

Musk toplumsal medyayı evvelden anlaşılan pay başına 54,20 dolar, yani toplamda yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında satın almayı teklif etmişti fakat akabinde fikir değiştirmişti. Artık ise durum tekrar aksine dönmüş görünüyor.

Kaynaklar CNBC’ye, satın alma sürecinin Eylül ayında hissedarlar tarafından onaylanan bir tarihte gerçekleşeceğini bildirmişti. 25 Nisan’da üzerinde muahedeye varılan fiyattan gerçekleşeceği açıklanmıştı. Artık ise muahedenin Cuma gününe kadar gerçekleşebileceği söylendi.

Anlaşmadan birkaç hafta sonra Musk, Twitter’da çok daha fazla bot ve düzmece hesap olduğunu tez ederek çekilmeye çalıştı, bu da verilen sayıların aldatıcı olduğu manasına geliyordu. Şirket, yorumlarına, botların nasıl sayıldığına dair bir yanlış anlaşılmaya dayandığını ve daha evvel çözülmediği takdirde tüm tartışmanın 17 Ekim’de yargılanması planlandığını söyledi. Bu kapsamda tanınan toplumsal medya hizmeti nihayetinde Musk tarafından satın alınacak. Bundan sonrasında platformda ne üzere değişiklikler yapılacak daima bir arada göreceğiz. Yüksek ihtimalle Musk Twitter üzerinde kimi değişiklikler getirecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!