Telefon

Elon Musk: Twitter iflas bayrağını çekebilir!

Elon Musk, uzun süren uğraşlar üzerine Twitter’ı satın almayı başardı. Lakin Tesla ve SpaceX’in kurucusu toplumsal medya alanında istediğini bulamadı. Daha evvel şirketin gelirleri nedeniyle çarpıcı açıklamalar yapan ünlü iş insanı, Twitter için iflas açıklamasında bulundu! Haberin ayrıntılarında daima birlikte göz atalım.

Elon Musk, Twitter’ın iflas müracaatında bulunabileceğini açıkladı!

Elon Musk, Twitter’ı satın almadan evvel toplumsal medya platformunu düzmece hesaplardan temizleyeceğini ve sonrasında daha özgür bir alan yaratacağını açıklamıştı. Ancak satın aldıktan sonra para ödeyen bütün hesapların mavi tike ulaşması sonucu bir kaos yaşandı. Kimi uydurma hesaplar fiyat ödeyerek ünlü isim ve markaların yerine geçti. Ek olarak Elon Musk’ın Twitter’ı satın alır almaz üst seviye yöneticiler dahil binlerce kişiyi işten çıkarması sonucunda güvensizlik ortamı yaratmasına neden oldu.

Elon Musk, bu problemlerle uğraşırken büyük markalar Twitter’ın büyük gelir kaynağını oluşturan reklamları durduracağını açıkladı. Başta araba markalarının açıklamasından sonra teknoloji devi Apple de “güvensizlik” nedeniyle reklamları durduracağını belirtti.

Gizchina’nın haberine nazaran Elon Musk, bir toplantı sırasında şayet durum düzelmezse Twitter’ın yakın vakitte iflas müracaatında bulunacağını açıkladı. Bunun dışında ünlü iş insanı, geçtiğimiz günlerde platformun şimdiye kadarki en yüksek kullanıcı sayısında ulaştığını ve bu yüzden sunucuların yanabileceğini belirten bir açıklama yapmıştı.

Ek olarak Elon Musk’ın Twitter üzerinden para kazanmak için yeni özellikler üzerinde çalıştığı ve bu nedenle işten çıkardığı kimi çalışanlarını geri çağırdığı da ortaya çıkan haberler ortasında. Lakin çalışanların geri dönüp dönmediği şimdi bilinmiyor.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın açıklamalarında doğruluk hissesi var mı yoksa şirket iflas etmek üzere mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!