Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ı satın alma konusunda tekrar fikrini değiştirdi

Elon Musk, Twitter’ı satın alma konusundaki planlarıyla ilgili olarak görünüşte bir değişiklik daha yaşadı. Uzun müddettir Twitter’ı satın alıp almayacağı konuşulan Tesla CEO’su ve ve Twitter olayı mahkemeye kadar taşımıştı. Artık ise durum düzelmek yerine daha da karışmış görünüyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın alma konusunda tekrar fikrini değiştirdi

Milyarder bir müddet evvel muahededen vazgeçmişti, lakin artık Musk, platformu tekrar satın almayı planlıyor üzere görünüyor. Hatırlatmak gerekirse Tesla ve SpaceX CEO’su, Nisan 2022’de Twitter’ı 44 milyar ABD Doları karşılığında satın almayı teklif etti. Lakin mutabakat, Twitter’ın platformlarında bulunduğunu argüman ettiği uydurma ve spam hesapların sayısıyla ilgili uyuşmazlık nedeniyle kısa müddet sonra askıya alındı. Toplumsal medya devi platformdaki bot hesap oranının yüzde 5’ten az olduğunu argüman etti, lakin Musk muahededen çekilmeye karar verdi. Musk, web sitesinin mukaveleden doğan yükümlülüklerine uymadığını sav etti.

Bu nedenle Musk, şirketin kendisine ilgili ticari bilgileri sağlamadığını argüman ettiği için Temmuz 2022’de mutabakattan geri çekildi. Buna cevaben toplumsal medya şirketi, milyarderi özgün satın alma sürecini yapmaya zorlamak için Elon Musk’a dava açtı. Şirket, Musk’ı faaliyetlerini kesintiye uğratmak ve hatta hissedar bedellerini yok etmekle suçladı. Lakin artık, Musk’ın satın alma konusundaki fikrini değiştirmesi, olayı daha da kızıştıracak üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi