Telefon

Elon Musk’ın acımasız Twitter planları: Neşteri vuruyor!

Sosyal medya denince akla birinci gelen platformlardan birisi olan Twitter, son periyotta platform dışı olaylarla gündeme gelmeye devam ediyor. Şirketin Elon Musk ile girdiği satın alma teşebbüsü ve sonrasında yaşananlar, şirketin gündemde kalmasına neden oluyor. Görünen o ki süreç, tüm çalkantısıyla devam ediyor.

Elon Musk, Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarmak istiyor

Elon Musk, Twitter şirketini satın aldığında kimi esaslı değişikler yapacağının sinyalini vermişti. Hatta kimi alanlarda yeni işe alımlar kimilerinde da işten çıkarmalar olacağını paylaşmıştı. Lakin, değişim hayli esaslı olacak üzere duruyor.

Elon Musk’ın Twitter’ı alma süreci büsbütün arapsaçına dönmüş durumda. Önümüzdeki günlerde bahsin netlik kazanması bekleniyor. Öte yandan Musk, CEO’su olduğu şirketler ismine kimi planlar oluşturdu. Washington Post’ta yer alan bir rapora nazaran mümkün satın almada yaklaşık 5.600 Twitter çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Bu sayı şirketin yüzde 75’ini söz ediyor. Bunun nedeni yalnızca değişim gayeli değil. Twitter, öteki dev şirketlerde de olduğu üzere küçülme yoluna gidecek. Elon Musk, Tesla’da da büyük ölçüde küçülmeye gitmişti. Ekonomik dalgalanmaların farkında olup kıyıma giden tek kişi Elon Musk değil.

Küresel ekonomik kriz beklentileri, büyük şirketleri birtakım tedbirler almaya yönlendiriyor. Tesla, Meta, Google Ford Apple ve daha birçok şirket dalgalanmalardan en az hasarla çıkabilmek için küçülme yoluna gidiyor. Elon Musk, Twitter muahedesi gerçekleşirse toplumsal medya platformunda da kıyım başlayacak üzere duruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom