Teknoloji

Yeni kuşak Thunderbolt için erken prototip gösterildi!

Intel, yeni jenerasyon Thunderbolt’un USB Implementers Forum’un (USB Uygulayıcıları Forumu – USB-IF) şimdi yayınladığı USB 4 v2 spesifikasyonuna uygun erken bir prototipini çalışır durumda gösterdi. Gelecek kuşak Thunderbolt, saniyede 80 gigabit (Gbps) çift istikametli bant genişliği sunacak.

Bunun yanı sıra âlâ imaj tecrübesi için 120 Gbps’a kadar imkan sağlayarak içerik oluşturucuların ve oyuncuların artan muhtaçlıklarını karşılamak için günümüz teknolojilerinin üç katına kadar kapasite sunarken, Thunderbolt ve USB’nin evvelki sürümleriyle uyumluluğunu da koruma edecek.

Yeni kuşak Thunderbolt üç kat daha fazla kapasite sunuyor

Bu prototip gösterimi, gelecek jenerasyon Thunderbolt’u sanayiye sunma seyahatinde değerli bir kilometre taşına işaret ediyor. İçerik oluşturucuların ve oyuncuların bant genişliği muhtaçlıkları; yüksek çözünürlüklü ekranlar, düşük gecikmeli görseller ve muazzam görüntü ve data evraklarının yedeklenmesi ya da aktarılması için kıymetli ölçüde artıyor.

Gelecek kuşak Thunderbolt, Thunderbolt 4’ün üç katına kadar daha fazla kapasite sunarak içerik oluşturmayı ve oyun oynamayı daha verimli ve sürükleyici bir hale getirecek.

Gelecek kuşak Thunderbolt, USB 4’ün en son sürümünü desteklemesinin yanı sıra, çeşitli alanlarda iyileştirmeler içerecek:  

  • Thunderbolt 4’ün toplam bant genişliğini iki katına, yani 80Gbps’a çıkarırken, görüntü ağır kullanımlar için üç kata, yani 120 Gbps’a kadar bant genişliği sağlama.
  • En yeterli manzara tecrübesi için yeni çıkan DisplayPort 2.1 desteği 
  • Daha süratli depolama ve harici grafikler için iki kat daha fazla PCI Express transfer sürat.  
  • Yeni bir sinyalizasyon teknolojisi ile 1 metreye kadar mevcut pasif kablolarla çalışabilme 
  • Thunderbolt, USB ve DisplayPort’un evvelki sürümleriyle uyum
  • Intel’in aktifleştirme ve sertifikasyon programları tarafından desteklenme

Thunderbolt Sanayiyi Nasıl Yönlendiriyor?

Thunderbolt’u herkes için kullanılabilir hale getirme vizyonunu benimseyen Intel, USB4’ün temelini oluşturan Thunderbolt protokol spesifikasyonunu 2019 yılında USB Promoter Group’a sunmuştu. Bu sanayi kümesinde önder olan Intel, USB4’ün performansını bir üst düzeye taşımak için çalışmıştı.

Intel, çok uzun bir müddettir I/O inovasyonunda sanayiye liderlik ediyor. Intel, ayrılmış aktifleştirme ve test programları aracılığıyla en gelişmiş ve eksiksiz kablolu ilişki tahlilini sunmak için bilgisayar, aksesuar ve kablo ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor.

Tüm Thunderbolt eserleri sıkı sertifika testlerinden geçiyor ve bu testleri geçtikten sonra, aygıtlarda ya da pazarlamada Thunderbolt ismini ve logosunu telifsiz olarak kullanabiliyor.

Bu nedenle Thunderbolt logosu, bilgisayarlar ve aksesuarlar için en uygun kablolu temas tahlillerinin kolay ve kolay kolay tanınan bir göstergesini sağlıyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri