Teknoloji

Elon Musk’tan şok istek! Herkes şaştı kaldı

Yeni bir mahkeme müracaatında Musk’ın avukatları, yargıçtan şu anda 17 Ekim’de başlaması planlanan duruşmayı durdurmasını istedi.

Bu haftanın başlarında, Musk’ın kampı, Musk’ın finansmanının geçmesine ve duruşmanın ertelenmesine bağlı olarak, Twitter’ı pay başına 54.20 dolardan satın almak için orjinal muahedeye devam etmeyi teklif etmişti. Twitter, muahedeyi kapatma niyetinde olduğunu söylemişti.

Elon Musk’tan şok istek! Herkes şaştı kaldı

Bu katiyetle iki tarafı bir muahedeye çok daha yakınlaştırıyor üzere görünse de, davanın sonu manasına gelmiyor. New York Times, Twitter’ın bir muahede katılaşana ve şirketin hissedarlarına ödeme yapılana kadar davayı iptal etmek istemediğini bildirdi. Muhtemelen diğer noktalar da vardır. Bloomberg salı günü yaptığı açıklamada, “Musk, platform yöneticilerinin kendisini ve öteki yatırımcıları spam ve robot hesaplarının sayısı konusunda yanlış yönlendirdiği savları üzerine dolandırıcılık davası açma haklarını da gizli tutmaya çalışıyor” dedi.

Musk’ın avukatları, en son dosyalamalarında, Twitter’ın muahedeyi tehlikeye attığını yazarak dava üzerindeki uyuşmazlığı doğruladı. Musk’ın avukatları, “Twitter evet yanıtını kabul etmeyecek” diye yazıyor.

“Şaşırtıcı bir biçimde, muahedeyi pervasızca riske atarak ve hissedarlarının çıkarlarıyla kumar oynayarak bu davaya devam etmekte ısrar ettiler. Tarafların, süreci tamamlamak ve işin bir geçişine hazırlanmak için gerekli Borç Finansmanını garanti altına almaya odaklanmalarına müsaade vermek yerine, bunun yerine, keşif ve gereksiz bir denemeyi tamamlayarak tarafların dikkati dağılmaya devam edecek.”

Talep, Musk’ın davada misyondan alınmasının planlandığı gün geldi. Tabir ikinci kere ertelendi. Musk’ın avukatları, mutabakatın “28 Ekim yahut civarında” kapanmasını beklediklerini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/