Telefon

Elon Musk’tan Twitter’daki düzmece hesaplar için yavaşlama buyruğu

Elon Musk, Twitter’ı satın almasının akabinde kullanıcıların platformda daha rahat olması için uydurma hesaplardan temizleyeceğini açıkladı. Ünlü iş insanı, Twitter grubuna verdiği talimatla platformda yer alan uydurma hesapların temizlenmesi söyledi. Ancak birtakım kullanıcılar, bu durumun fazla ileriye gitmesinden rahatsız olduğu için Musk artık yavaşlayabileceklerini belirtti.

Musk, Twitter takımının düzmece hesaplar için soğutmaya geçmesini söyledi

Elon Musk, Twitter grubuna doğrulanmayan bütün spam hesapların platformdan silinmesi buyruğunu vermişti. Hatta ünlü iş insanı, bu sebeple takipçi sayılarda azalma olacağını da lisana getirmişti. Ama bir Twitter kullanıcısı, Elon Musk’a platformda mem ve olumlu güç veren paylaşımlar yapan bir hesabın da kapatıldığını şikayet etti.

Elon Musk, Twitter kullanıcısının düzmece hesaplar için şikayetinin üzerine şu paylaşımı yaptı:

Ekip uydurma hesapları askıya alma konusunda biraz ağırdı, artık soğutma moduna geçebilir.

Ünlü mühendis, bu esprili karşılığı vermesine ek olarak çok fazla spam hesabı temizlediklerini açıkladı. Musk’ın Twitter ‘ı satın alma serüveninde düzmece hesaplar, bir devir pürüz olan etmenlerden biriydi. Zira şirketin platform için belirttiği düzmece hesap sayısıyla Musk’ın takımının hesapladığı sayı örtüşmüyordu.

Ünlü CEO, şirketi Twitter ‘ı satın almadan aylar evvel geçersiz hesapları yeneceğine ya da bunu denerken öleceğine dair kelam vermişti. Öte yandan satın almayla vazifeye getirilen Twitter Güvenlik Lideri Ella Irwin, Elon Musk’ın Twitter konusundaki önceliğinin güvenlik olduğunu açıkladı. Ek olarak da toplumsal medya devinde düzmece hesap ve ziyanlı içeriği denetim etme konusunda yapay zekaya daha fazla güvendiğini belirtti.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın Twitter spam hesaplar konusunda verdiği kararlar gerçek mu? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking