YouTube

Son talih olabilir! Xbox için görülmemiş artırım kapıda

Microsoft’tan gelen son açıklamaya nazaran Xbox oyun fiyatları zamlanacak. Microsoft’a bağlı oyun geliştiricileri, 2023’ten itibaren üretimlerine dikkat çeken bir fiyat artışı uygulayacak. Daha evvel benzeri ataklar Sony ve Ubisoft’tan da gelmişti. 2023’te oyun fiyatları nasıl değişecek?

Xbox oyun fiyatları 69,99 dolara sabitleniyor

Microsoft, önümüzdeki yıldan itibaren Xbox oyunlarının fiyatlarını artıracağını açıkladı. Xbox Game Studios’a bağlı Redfall, Starfield ve Forza Motorsport üzere yeni oyunlar, 59,99 dolar yerine 69,99 dolardan sunulacak.

Microsoft, artırım kararını bilhassa tatil periyodundan sonrasına bıraktığını söyledi. Açıklamasında, “Herkesin oyun armağanından yararlanabilmesi için fiyat artışlarını yılbaşına kadar askıya aldık. 2023’ten itibaren Forza Motorsport, Redfall ve Starfield dahil olmak üzere oyunlarımız tüm platformlarda 69,99 dolardan başlayacak” dedi.

Xbox Game Studios’un oyunlarının zamlanması makus bir haber olsa da, Game Pass’e eklendiklerini unutmamak lazım. Microsoft, Xbox için geliştirilen tüm oyunları piyasaya çıktığı gün Game Pass kütüphanesine ekliyor.

Ancak daha evvel açıklamalarda bulunan Microsoft Gaming Yöneticisi Phil Spencer, Xbox için fiyat artışı olacağını söz etmişti. Xbox’ın eser ve hizmet fiyatlarının zamlanacağına inandığını söyleyen Spencer, zamanlama konusunda ise “esnek” davranacaklarını lisana getirdi.

Spencer, “Bir noktada kimi şeylerin fiyatlarını yükseltmek zorunda kalacağımızı düşünüyorum, lakin tatile girerken fiyatları müdafaanın değerli olduğunu düşündük” dedi. Buna karşılık Sony ise PS5 oyunlarını 49,99 ila 69,99 dolar ortasında tutuyor.

Peki siz Xbox oyun fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking