Teknoloji

Enflasyon beklentisi yükseldi! İşte o sayılar

Artan enflasyon genel olarak ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri diyebiliriz. Enflasyonun artması ile alım gücü düşüyor ve hayat kaideleri daha da zorlaşıyor. Bu kapsamda artık TCMB’nin bir anketine nazaran enflasyon sayısında bir artış bekleniyor.

Yapılan anketler sonucunda iştirakçilerin hem dolar kuru hem de enflasyon oranı hakkında beklentileri açıklandı. Bu sayılar ne yazık ki geçmişe nazaran daha yüksek oranlar sunuyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) düzenlediği Piyasa İştirakçileri Anketinde 12 ay sonrasına ait enflasyon beklentisi yüzde 37,34 olarak karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda yapılan birebir ankette bu oran 36,74 olarak belirlenmişti.

Katılımcıların cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir evvelki anket devrinde yüzde 67,73 iken, bu anket devrinde yüzde 67,78 oldu. 24 ay sonrası TÜFE beklentisi ise Ekim anketinde yüzde 20,63ten yüzde 21,17ye kadar çıktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!