Teknoloji

AirDrop yüzünden uçuş iptal edildi! Uçakta arama yapıldı

Apple aygıtlar ortasında çok süratli ve kolay bir biçimde belge transferi yapma imkanı sunan AirDrop günümüzde kullanıcılar için vazgeçilmez özelliklerden birisi olsa da, maalesef kimi şahıslar tarafından berbata kullanılıyor. Bilhassa toplumsal medya platformlarında AirDrop ile birebir ortamda bulunan bireylere rastgele fotoğraf/video gönderenlerin çektiği görüntüler epeyce tanınan hale geliyor. Lakin kelam konusu havacılık bölümü ve bilinçsiz kimi kullanıcılar olunca olaylar farklı bir boyuta dönüşüyor.

Daha evvel AirDrop aracılığıyla gönderilen görseller nedeniyle uçuşların iptal olduğuna birçok defa şahit olduk. Ülkemizin tanınan havayolu şirketlerinden AnadoluJet ikinci sefer AirDrop krizi ile gündeme geldi.

HavaSosyalMedya tarafından paylaşılan habere nazaran, AnadoluJet’in TK7347 sefer sayılı Bodrum – İstanbul Sabiha Gökçen uçuşunda bir yolcu tarafından, uçaktaki öteki yolculara patlayan uçak fotoğrafı gönderildi. Yolcuların bu durumu bildirmesi sonrasında uçakta arama yapılmasına karar verildi.

Yolcuların terminale alınması sonrasında tüm uçağı ve çantaları arayan gruplar rastgele bir tehlike ile karşılaşmazken, uçuş iptal edildiği için yolcular otele yerleştirildi.

Mayıs ayında İsrail’in kıyı şeridinde yer alan Tel Aviv kentindeki Ben Gurion Havalimanı’ndan kalkarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeyi planlayan AnadoluJet uçağında yolculara AirDrop yüzünden uçak kazası fotoğrafının gönderilmesi üzerine terör kuşkusu nedeniyle uçuş iptal edilmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom