Telefon

Xiaomi kullanıcılarına şok: Şirket bir servisini büsbütün kapatıyor!

Akıllı telefonların giriş düzeyi modelleri şimdi dahili depolama alanı olarak kâfi düzeye gelmiş değil. Aslında bunun tahlili daha yüksek belleğe sahip aygıtlar edinmekten geçiyor lakin onların da fiyatları malum.

Bu nedenle kullanıcılar birden fazla vakit silmeye kıyamadığı lakin telefonunda bulunarak hafızasını da doldurmasını istemedikleri fotoğraflarını bulut hizmetlerinden saklıyorlar. İşte Xiaomi kullanıcıları tarafından kullanılan ve Çinli şirketin 5GB’a kadar rastgele bir fiyat talebinde bulunmadığı Gallery Sync sistemi için artık yolun sonuna gelindi.

Xiaomi kullanıcılarına şok: Şirket bir servisini büsbütün kapatıyor!

Çinli şirkete yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere nazaran, Xiaomi birkaç ortağına gönderdiği bilgilendirme metninde, Gallery Sync’ın kapanacağını ve 2023 yılı sonu itibariyle de sistemin fişini büsbütün çekeceğini belirtti. Buna nazaran muhtemelen önümüzdeki günlerde bu hususa ait bir açıklama gelecek ve kullanıcıların Gallery Sync’daki bilgilerini öbür bir ortama transfer etmeleri istenecek. Hatta ortaya atılan argümanlara nazaran Xiaomi bu bahiste kullanıcılarına yardımcı olabilmek için sistemi Google Fotoğraflar ile entegre hale getirdi. Yani kullanıcılar istemeleri halinde bilgilerini direkt Google Fotoğraflara aktarabilecekler.

Öte yandan Çinli şirket bu geçiş süreci için çok sabırlı davranmayacak ve kullanıcılarına en fazla 31.12.2023’e kadar müsamaha gösterecek. Bu tarihe kadar bilgilerini öbür bir ortama taşımayan kullanıcılar ise artık kelam konusu tarihten itibaren Gallery Sync’a ulaşamayacağı için kelam konusu dataları de silinerek bilgi mezarlığına yollanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!