Teknoloji

ESET, Alphabet Chronicle İle İşbirliği Yapacağını Duyurdu

Chronicle, Google’ın çatı kuruluşu olan Alphabet’e bağlı şirketlerden biri. Chronicle’ın global bulut hizmeti olan Backstory’de firmalar, iç güvenlik telemetrilerini saklayabiliyor, böylelikle potansiyel taarruzlara ve tehditlere karşı tahlil edebiliyorlar.

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Backstory’ye odaklanmak üzere Chronicle ile iştirak kurduğunu açıkladı. ESET, bu işbirliğinde kalıcı tehditlere karşı daha düzgün muhafaza sağlayan gelişmiş öngörüler sunacak.

Amaç, saldırganların bir adım önünde olabilmek

ESET Global Güvenlik Uzmanı Tony Anscombe, “Chronicle ile olan paydaşlığımız, gelişmiş kalıcı siber tehditlerin daha kolay, daha süratli ve daha kolay halde bertaraf edilmesini sağlayacaktır” dedi. Anscombe, “Bizim yardımımızla müşteriler olayları daha detaylı bir formda anlayabilecek, uygun aksiyonları gerçekleştirebilecek ve saldırganlardan bir adım önde kalabilecekler. Bu, dünyayı hakikaten daha inançlı bir yer haline getirecek” açıklamasını yaptı.

Chronicle Eser Sorumlusu Ansh Patnaik ise “Insight Partner olarak ESET ile olan iş birliğimizden heyecan duyuyoruz. Kurumsal güvenlik telemetrisini tahlil etmek için tasarlanmış global bir platform olan Backstory, müşterilerin ağlarındaki öteki değerli teknolojilerle entegre edildiğinde onlara daha fazla kıymet sunar. ESET ile işbirliğimizin müşterilerimize ağlarındaki tehditlere ait daha geniş ve daha gerçek bir görünüm kazandırdığına inanıyoruz” dedi.

ESET, iki yıldır Google Chrome’a muhafaza hizmeti sağlıyor

Arama motoru üzerinden gelebilecek makûs niyetli uzantılar ve istenmeyen ayar değişikliklerine yönelik bir muhafaza programı başlatan Google, 2017’den bu yana kullanıcılarını virüslerden korumak için antivirüs yazılım kuruluşu ESET ile işbirliği yapıyor. ESET, Chrome kullanıcılarına yönelik Chrome Cleanup yazılımının altyapısını sağlıyor. Ziyanlı yazılım tarayıcısı ve temizleme aracı olarak geliştirilen Chrome Cleanup, bilgisayarlarda art planda çalışıyor ve kullanıcılara görünmeden müdafaa sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi