Teknoloji

Ethereum, kısa müddette piyasa kıymetinin %20’sini kaybetti! Düşüş devam edecek mi?

Tarihi Merge yükseltmesi, Ethereum’un ( ETH ) geleceğe yönelik beklentileri ile platforma yeni kullanıcılar çekme mümkünlüğü ile ilgili beklentiyle sonuçlandı. Lakin, hakim piyasa gerilemesi ile Birleşmenin birinci kademeleri, varlık kaydeden sermaye çıkışı ile beklentileri karşılayamadı.

Ethereum, kısa müddette piyasa pahasının %20’sini kaybetti! Düşüş devam edecek mi?

3 Ekim itibariyle Ethereum, Birleştirmenin resmi olarak gerçekleştiği 15 Eylül’de kaydedilen 158.23 milyar $’dan %19.22’lik bir kaybı temsil eden 195.89 milyar $’lık bir piyasa kıymetine sahipti. CoinMarketCap datalarına nazaran, periyot boyunca varlık yaklaşık 37.66 milyar dolar kaybetti.

Ethereum piyasa pahası tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı vakitte, sermaye çıkışları, 1.300 doların üzerinde kalmaya çalışırken daima düşen Ethereum fiyatına da yansıyor. Basın vaktinde, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, 15 Eylül’de kaydedilen 1.590 dolardan %23’ün üzerinde bir düşüşle 1.290 dolardan süreç görüyordu.

Ethereum bir aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Birleştirme beklentileri karşılamıyor

Ağ resmi olarak Proof-of-Stake ( PoS ) protokolüne geçtikten sonra Birleşmenin Ethereum’a daha fazla ilgi göstermesi bekleniyordu. Yükseltme, Ethereum’u deflasyonist bir varlık haline getirmeyi ve potansiyel olarak kurumsal sermayeyi çekmeyi amaçlıyor.

Dolayısıyla sermayedeki çıkış, Birleşmenin Ethereum üzerinde şimdi büyük bir tesiri olmadığının altını çizen göstergeler ortasında yer alıyor. Bununla birlikte, savunucular, Ethereum’un daha kapsamlı yol haritasının yalnızca bir modülü olduğu düşünüldüğünde, yükseltmenin uzun vadeli bir tesiri olacağına inanıyor.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom