Telefon

Facebook, kullanıcılarını dinledi! Akış sayfası düzenleniyor

Facebook son devirde düşen kâr sayılarının akabinde birtakım siyasetlerini değiştirme kararı aldı. Tanınan olmayan uygulamaları kapatan şirket artık daha çok temel hizmetlerine odaklanıyor. Tanınan toplumsal medya uygulaması bu gayeyle Akış kısmını güncelliyor.

Facebook Akış artık kullanıcının istediği üzere olacak

Yapılan güncelleme ile birlikte bundan bu türlü kullanıcılar Akış üzerinde, arkadaşlarından, kümelerden ya da sayfalardan ne kadar gönderim göreceğini seçebilecek. Facebook böylelikle kullanıcıların geri bildirimlerine nazaran hareket edeceklerini belirtiken, yapay zekalarını da geliştireceklerini belirtiyor.

Facebook şimdiye kadar sadece takip ettiğiniz yahut önerilen şahıslardan gelen gönderileri gizlemenize imkan sağlıyordu. Yapılan güncelleme ile birlikte kullanıcılar, karşılarına çıkan gönderiler için “daha fazla göster” yahut “daha az göster” seçeneklerini ortasında tercih yapabilecek. Böylece karşınıza çıkan gönderiler değişeceği üzere Facebook’un yapay zekası da gelişerek daha alakalı gönderileri Akış’a çıkaracak.

Anasayfa’da çıkan gönderilerde bu ayar birinci olarak belirli aralıklarla karşınıza çıkacak. Sonrasında ise tüm paylaşımlar için gönderinin sağ üst köşesinde bulunan ‘üç nokta’ kısmına tıklayarak gerekli ayarları yapabileceksiniz.

Ayrıca Facebook, arkadaşlarınız ve aileniz tarafından paylaşılan gönderilerin sayısını özelleştirmek için de yeni bir seçenek kümesi oluşturuypr. Gruplar, sayfalar ve tanınmış kişiler için de geçerli olacak formda ‘Normal’, ‘Daha az göster’ ve ‘Daha fazla göster’ seçenekleri kullanıcılara sunulacak.

Son dönemde Facebook kullanıcıları görmek istemedikleri birçok gönderi ile karşılaşıyordu. Facebook yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunlardan birini çözecek üzere görünüyor.

Facebook ve Instagram‘ın çatı şirketi Meta, son devirde yaptığı güncellemeler ile birlikte kullanıcılarını daha fazla şad etmek istiyor üzere görünüyor. Bakalım yeni güncellemeler ne kadar tesirli olacak? Pekala siz Facebook’a gelen yeni Akış güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!