Teknoloji

Güney Kore, Kuzey Kore’ye füze fırlattı!

Güney Kore ordusu, Salı günü bir tatbikat sırasında fırlattığı bir füzenin arızalanıp yere düşmesinden sonra Kuzey Kore’den özür diledi. Günün erken saatlerinde bir füze denemesi yapan Güney Kore tarafından taarruz altında kaldıklarını hisseden Kuzen Koreli’ler panik yaşadılar. Akabinde Güey Kore olayla ilgili özürlerini sundu.

Güney Kore ve ABD’yi içeren gerçek atış tatbikatı yalnızca bir güç gösterisi manasına gelecekti. Lakin ortalık kısa müddetliğine karıştı.

Güney Kore, Kuzey Kore’ye füze fırlattı!

Basit bir deneme olması gerekirken bunun yerine, kısa menzilli bir Hyumoo-2 balistik füzesinin Güney Kore kıyı kenti Gangneung yakınlarındaki bir hava kuvvetleri üssünde yere düşmesiyle utançla sona erdi. Basında çıkan haberlere nazaran, füze patlamamış olsa da, gürültü ve akabinde çıkan yangın kimi vatandaşların hücum altında olduklarına inanmalarına sebep oldu.

Güney Kore ordusu, internet kullanıcılarının bir Gangneung hava kuvvetleri üssünün yakınında olarak tanımladıkları bir bölgeden çıkan turuncu bir alev topunu gösteren görüntüler yayınlamasından saatler sonra kazayı kabul etti.

Ordu, Kuzey’e karşı önleyici ve misilleme taarruz stratejilerinin değerli bir modülü olan Güney Kore füzesinin “anormal uçuşuna” neyin sebep olduğunu araştırdığını söyledi.

Kaza, Güney Kore ve ABD askerlerinin, Kuzey Kore’nin beş yıl içinde birinci defa Japonya’ya balistik füze ateşlemesine karşılık olarak Doğu Denizi’ne – birebir vakitte Japonya Denizi olarak da bilinir – bir füze voleybolu fırlatmasıyla meydana geldi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi