Teknoloji

Federal savcılar, Sam Bankman-Fried’in varlıklarına el koydu!

Federal yetkililer, gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’e ilişkin, Silvergate Bank’ta ABD doları tutan üç hesap da dahil olmak üzere yaklaşık 700 milyon dolar kıymetinde varlığa el koydu.

Cuma günkü bir mahkeme evrakına nazaran, Federal savcılar yaklaşık 525 milyon dolar bedelinde Robinhood payına, Silvergate Bank’taki bir hesaptan 94.5 milyon dolar nakit, öteki Silvergate hesaplarından 7 milyon dolardan fazla, Moonstone Bank’taki bir hesaptan yaklaşık 50 milyon dolar ele geçirdi.

Federal savcılar, Sam Bankman-Fried’in varlıklarına el koydu!

Bildirildiği üzere, ABD Adalet Bakanlığı bu ayın başlarında Robinhood’un 56 milyon payına el konulduğunu açıkladı. Paylar, Emergent Fidelity Technologies isimli bir holding şirketi aracılığıyla Sam Bankman-Fried ve FTX kurucu ortağı Gary Wang’a ilişkin ve kendi hedge fonu Alameda Research’ten bir kredi ile satın alındı.

Hisseler, paylar üzerinde hak argüman eden toplam dört kuruluşla birlikte birkaç taraf ortasında ihtilaf konusu olmuştur. İflas etmiş kripto borç veren BlockFi, bir FTX alacaklısı, iflas etmiş platformun yatırımcıları ve müşterileri için fonları geri almaya çalışan FTX’in yeni idaresi ve ABD hükümeti paylara hakim olmak istedi.

Sam Bankman-Fried’in kendisinin de paylar üzerinde hak argümanları vardı. Bir müracaatta SBF’nin avukatları, payların FTX ile ilgili olmayan bir holdinge ilişkin olduğunu savundu. Ayrıyeten gözden düşmüş kripto işvereninin yasal masraflarını karşılamak için paraya gereksinimi olduğunu söylediler.

Ele geçirilen varlıkların 101,5 milyon doları da Bahamalı bir yan kuruluş olan FTX Digital Markets ismine Silvergate Bank hesaplarında tutuldu. Kripto bankası bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, bu varlıkların hükümet tarafından 11 Ocak’ta yahut yaklaşık olarak üstlenildiğini söyledi.

Silvergate ayrıyeten, kripto para borsası FTX’in çöküşünün akabinde şirketi 8,1 milyar dolarlık müşteri çekimini onurlandırmak için varlıklarını değerli bir ziyanla satmaya zorlayan bir banka hamlesine maruz kaldığını açıkladı. Kripto bankası satışta 718 milyon dolar ziyan etti.

Ayrıca DOJ, FTX idaresiyle kontaklı bir dijital banka olan Moonstone Bank’taki bir FTX Dijital Piyasalar hesabından yaklaşık 50 milyon dolar ele geçirdi. Daha dün, banka kripto alanından çıktığını ve daldaki son gelişmelere atıfta bulunarak “topluluk bankası” rolüne yine odaklanacağını duyurdu.

Son olarak DOJ, bir Binance hesabında ve iki Binance.US hesap numarasında tutulan açıklanmayan ölçüde varlığa el koydu.

ABD savcıları, SBF’yi müşteri fonlarını berbata kullanarak telgraf dolandırıcılığı ve komplo kurmak da dahil olmak üzere sekiz suçlamayla suçladı. Kripto işvereni tüm suçlamalardan hatasız olduğunu tez etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking