Telefon

Instagram CEO’su açıkladı: Fotoğraflar da eskisi üzere ön plana çıkacak

Instagram, bilhassa geçen yıl TikTok’la rekabet ederken kendi benliğinden sıyrıldı ve fotoğraflar yerine görüntüleri ön plana çıkarmaya başladı. Reels isimli görüntülerle kullanıcılarının daha fazla etkileşim almasını sağlayan platform, birtakım hesapların bundan şikayet etmesine de neden oldu. Instagram CEO’su Adam Mosseri, açıklama yaparak bu hususla ilgili değişikliklere gideceklerini belirtti. Pekala, Instagram’ın algoritması nasıl şekillenecek? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, platformda fotoğrafların da öne çıkacağını açıkladı

Instagram CEO’su Adam Mosseri, yaptığı açıklamada geçen yıl için görüntü öne çıkarma konusunda abarttıklarını kabul etti. Ünlü CEO, Instagram için fotoğraf paylaşma odaklı kurulduğunu anlatarak ilerleyen periyotta görüntü fotoğraf ve görüntü gönderileri için bir denge olacağını belirtti.

Instagram’ın görüntüleri öne çıkarmasındaki en büyük nedeni, TikTok’un toplumsal medya platformları ortasında kısa müddette büyüyerek tepede yer alması oldu. Ama bu durum, Instagram üzerinde yalnızca fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcılar için epey can sıkıcı bir hale geldi.

Mosseri, mevzuyla ilgili şu kelamlara de yer verdi:

“Bence 2022 yılında görüntüye çok odaklandık ve sıralamayı çok ileri götürdük. Temelde çok fazla görüntü ve yetersiz fotoğraf gösterdik. Onu artık dengeledik, bu nedenle birinin fotoğrafları ve görüntüleri ne sıklıkta beğendiği ve birinin fotoğraflara karşı görüntülere ne sıklıkla yorum yaptığı üzere şeyler kabaca eşittir. Bu, her şeyin dengelendiğine dair âlâ bir işarettir.”

“Ancak fotoğraflar her vakit yaptığımız işin değerli bir kesimi olacak ve her vakit Instagram’da ve öteki yerlerde fotoğraf bulmayı seven ve bu mevzuyla ilgilenen beşerler olacaktır. Bu mevzuda çok net olduğumuzdan emin olmak istiyorum.”

Adam Mosseri, görüntü ve fotoğraf istikrarı dışında ek olarak spam hesapların son vakitlerde Instagram üzerinde artması ile de ilgili konuştu. CEO, bununla ilgili çalışmaları olduğunu ve ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al