Teknoloji

FIFA 23, rekor kırarak başladı!

Futbol oyunu denildiğinde akla gelen birinci isim FIFA serisidir. Uzun müddet başta PES olmak üzere birçok rakibiyle büyük bir uğraş içerisine giren fakat gelinen noktada hepsini alt ederek tepede yalnız kaldığı görülen futbol oyunu serisi, önümüzdeki yıldan itibaren değişik biri isimle satışa sunulacak.

Bu isim değişikliğinin ardında yatan sebep ise, EA ile FIFA’nın isim telif hakkı konusunda anlaşamamış olması. İşte tam olarak bu sebepten ötürü FIFA 23, serinin FIFA ismi taşıyan son oyunu olacak.

FIFA 23, rekor kırarak başladı!

Oyunseverler ise biraz bu sebepten biraz da oyuna eklenen yeni birçok moddan ötürü FIFA 23 serisine ağır ilgi gösteriyor. Geçtiğimiz hafta satışa sunulan yeni oyun EA tarafından yapılan açıklamaya nazaran “çılgınca” karşılandı. Buna nazaran oyun birinci haftanın sonunda 10,3 milyon kişi tarafından satın alındı. Serinin bir evvelki versiyonu olan FIFA 22’ye baktığımızda bu sayının 9,1 milyon adet olduğunu görmüştük ki aslında geçtiğimiz yıl için bu sayı da bir rekordu. Yani anlayacağınız FIFA serisi son iki yılını rekor kırarak tamamlamış oldu.

Öte yandan oyunda yer alan futbolcu puanlamalarına baktığımız vakit, listenin doruğunda yer alan isimler ortasında hala Lionel Messi’nin de bulunduğunu görüyoruz. 91 puana sahip birçok futbolcudan biri olan Messi’nin en büyük rakibi Cristiano Ronaldo ise 90 puanla değerlendirilmiş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!