Teknoloji

Microsoft, kazara Windows’un yeni arayüzünü paylaştı!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Ignite 2022 aktifliği gerçekleştirdi. Aktiflik daha çok Microsoft 365 ile odaklı haberlerle doluydu. Lakin resmi duyuruların yanı sıra şirket, farklı bir Windows arayüzü paylaştı. Bu paylaşımın akabinde pek çok kişi Microsoft’un yanlışlıkla Windows 12 kullanıcı arayüzünün bir önizlemesini paylaştığını argüman etti. İşte detaylar!

Microsoft, Ignite 2022 etkinliğinde Windows 12 arayüzünü göstermiş olabilir

Microsoft’un birkaç gün evvel gerçekleşen Ignite 2022 etkinliğinde beklenmedik bir paylaşım ortaya çıktı. Şirket, isimsiz bir Windows kullanıcı arayüzünün ekran imgesini paylaştı. Tezler, bu manzaranın bir Windows 12 arayüzü olduğunu öne sürüyor.

Microsoft, çoklukla ‘Next Valley’ olarak isimlendirilen bir sonraki Windows sürümü üzerinde çalışıyor. Şirketin temmuz ayında üç yıllık bir geliştirme döngüsüne girdiği ve Windows 12 ismiyle anılan bir sonraki sürümün 2024 yılında gelme ihtimali konuşuluyordu. Fakat Microsoft 365 yüklü Ignite etkinliğinde beklenmedik bir durum meydana geldi.

Sunum sırasında Microsoft Temas çalıştıran bir Windows masaüstü görüntülendi. Sunum dikkatli bir halde incelendiği vakit Windows arayüzünün biraz farklı olduğu ve daha evvelkilere benzemediği ortaya çıktı.

Arayüzün en dikkat çeken kısmı, havada duran başlat menüsü oluyor. Ayrıyeten arayüzün sol üst kısmında hava durumu bilgisi yer alırken, sağ tarafında sistem ikonları ve ortasında da bir arama çubuğu bulunuyor. Genel olarak dokunmatik ekranlı aygıtlar için hazırlandığı düşünülen bu arayüzün Windows 11 için de gelme ihtimali var.

Görüntü çok net olmadığı için arayüzün yeni bir modeli oluşturuldu. Prototip ise Microsoft’un tasarım gayesini temsil ediyor. Daha öncesinde de Windows 12 gündemde yer aldı. Fakat genel olarak Windows 12 işletim sisteminin 2024 yılında karşımıza çıkacağı sav ediliyor.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu manzara Windows 12’ye mi ilişkin? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Ignite 2022
microsoft
windows
Windows 11

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/