Teknoloji

Mark Zuckerberg çuvalladı!

Meta, geçen yılın başından bu yana Reality Labs metaverse projesine 15 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Lakin bu paranın nereye gittiğine dair kesin detaylar belirsizliğini koruyor. Kimi uzmanlar, Meta’nın bu haftanın başlarında sağladığı güncellemelerde hayal kırıklığı yaşadıklarını lisana getirdiler.

Wedbush Securities teknoloji analisti Dan Ives, “Sorun şu ki parayı harcıyorlar, fakat yatırımcılarla ortalarındaki şeffaflık tam olarak bir felaket.” Tabirlerini kullanarak hayal kırıklığından bahsetti. “Bu, Zuckerberg ve grubu için riskli bir bahis olmaya devam ediyor. Şimdilik, ana işlerinde büyük rüzgarlar almaya devam ederken geleceğe para yatırıyorlar” diye ekledi.

Analistlerden kimileri ise, kesin olarak bilinmese de, Reality Labs için kayıpların en az %60’ının büsbütün yeni bir dünya inşa etmek için harcanan büyük araştırma ve geliştirme maliyetlerinden kaynaklandığını varsayım ettiğini söyledi.

Meta geçen yıl Reality Labs için finansal bilgileri açıklamaya başladığında, şirket, görünürdeki kayıpların, girişime 10 milyar dolardan fazla ziyanı olduğunu açıkladı. Şimdiye kadar, şirket 2022’nin birinci altı ayı içinde 5 milyar dolardan fazla ziyan yaptığını bildirirken ve birtakım analistler bu yıl için toplam kayıpların geçen yıldan fazla olacağını kestirim ediyor. Meta bu varsayımlar için yorumsuz kalmayı tercih ederken, Reality Labs projesi için finansal detayları açıklamadığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!