Telefon

Samsung telefonlarında artan pil sorunu: Şirket yanılgıyı kabul etti!

Teknoloji devi Samsung, akıllı telefon dünyasının hiç kuşkusuz en büyük isimlerinin başında geliyor. Şirket, her yıl ürettiği orta ve üst seviye modellerinde bölümün en üst düzeyini hedefliyor. Fakat vakit zaman batarya konusunda yetersiz kaldığı gelen şikayetler ortasında en çok göze çarpanı oluyor.

Samsung, pil şişme probleminin farkında ve çalışmalarını sürdürüyor

Son periyotta birçok kişi, 2 yaşını geçmiş birçok Samsung akıllı telefonun pillerinde şişme olduğu gerekçesiyle şikayette bulunuyor. Samsung, akıllı telefonlar üzerine değerli içerikler sunan Arun Maini isimli kullanıcı geçtiğimiz günlerde bu şikayeti lisana getiren bir tweet attı.

Ardından birçok kullanıcı kendisinin de birebir sorunu yaşadığına dair binlerce cevap verdi. Bunun üzerine Samsung sözcüsü Chris Langlois, verdiği demeçte Samsung’un bu durumu kabul ettiğini belirtti. Langlois, “Samsung, pil meselesinin farkında ve teknik değerlendirmeleri araştırıyor.” karşılığını verdi.

Sözcü, bu türlü bir durumla karşılaşanların çabucak Samsung Müşteri Hizmetleri Temsilcileri ile irtibata geçmeleri gerektiğini söyledi. Samsung, pil şişme meselesini yalnızca son devirde yaşamıyor. Şirket, yıllardır bu usul haberlerle gündeme gelmişti. O denli ki 2017’de Galaxy Note 7 bataryalarının üretim tesisinde çıkan yangın, o devir şirketin imajına büyük bir ziyan vermişti.

Öte yandan bu üslup meseleler yalnızca akıllı telefonlarda gerçekleşmiyor. Tabletlerde de görünen bu sorun akıllı saatlerde de görünmüş olabilir. Geçtiğimiz günlerde bir Samsung Galaxy Watch kullanıcısı, saatinin kendi kendine yandığını, bunun bataryadan kaynaklanabileceğini belirtmişti. Fakat durumla ilgili net bir bilgi şimdi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom