Telefon

Samsung ve Google işbirliğini duyurdu!

Akıllı konut aygıtları hayli ilgi görüyor, lakin markalar ortasında kullanıcılar için baş ağrısına neden olan uyumluluk sıkıntıları da mevcut. Samsung ve Google, SmartThings ve Google Home aygıtları ortasında bir köprü kurmayı kabul etti. İki büyük teknoloji devi bu kapsamda, bu maksada yönelik kıymetli adımlarını duyurdu.

Bu köprü, Matter’ın farklı uygulamaların bir yahut daha fazla aygıta bağlanmasına ve bunları denetim etmesine imkan tanıyan çoklu yönetici özelliği üzerine kurulacak. Bu, Google Home’da kurulan bir aygıtın SmartThings uygulamasında da görüneceği ve bunun aksisi manasına geliyor; böylelikle artık hangi uygulamanın ışıkları denetim ettiğini ve hangisinin akıllı hoparlörleri denetim ettiğini hatırlamanız gerekmeyecek.

Samsung ve Google işbirliğini duyurdu!

Bu birebir vakitte, akıllı konutunuzun geri kalanıyla birebir uygulamayı/ekosistemi kullanan bir aygıt aramak yerine istediğiniz akıllı aygıtı satın alma özgürlüğüne sahip olmanızı sağlayacak. Bir aygıt Matter protokolünü desteklediği sürece, Samsung’un SmartThings’i yahut Google’ın Home’u ile hangi uygulamayı tercih ederseniz onu denetim edip otomatikleştirebileceksiniz.

Kurumsal Lider Yardımcısı ve SmartThings Lideri Jaeyeon Jung “Bu işbirliği, kullanıcı tecrübesini geliştirerek ve ekosistemler ortasında şeffaflığı teşvik ederek bu taahhüdü ilerletecek” tabirlerini kullandı. Matter’ın çoklu yönetici özelliği dayanağı, önümüzdeki haftalarda Samsung ve Google tarafından sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!