Telefon

Galaxy S22 kamera güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

Android dünyasının en değerli oyuncularından olan ve yıllardır tepedeki pozisyonunu koruyan Samsung’un şu anda kullanıcılara sunduğu en üst düzey telefonlar, Galaxy S22 serisinde yer alıyor. Bu durumda yenilikleri birinci alan telefonlarda onlar oluyor. Android sürümleri başta olmak üzere güncellemeler konusunda büyük yol kat eden Samsung, Galaxy S22 kamera güncellemesi ile karşımıza çıktı.

Güncellenen Expert RAW özelliğinin yanı sıra yeni Camera Assistant uygulamasıyla kullanıcılar, bir profesyonelin elinden çıkmış üzere görünen kareler yakalayabiliyor. Gelin, artık Samsung’un amiral gemilerine gelen yeni özelliklere daha yakından bakalım!

Galaxy S22 kamera güncellemesi neler sunuyor?

Expert RAW güçlü Astrophoto özelliğiyle Galaxy S22’nin gece fotoğrafçılığındaki yeteneklerini yükseltiyor. Bu yeni özellik ile yıldızların ve gökyüzündeki hareketlerin fotoğraflarını çekmek mümkün.

Gökyüzü Rehberi’ni açarak, yıldızlar, güneş sistemini, nebulaların pozisyonunu ve hareketlerini ekran üzerinde işaretleyebilen kullanıcılar, tıpkı vakitte Galaxy S22’nin kamerası, yapay zeka teknolojisini kullanarak, mümkün olan en âlâ imajın elde edilmesini sağlıyor.

Çoklu Çerçeve Sürece özelliği ile kullanıcılara belirli bir vakit diliminde fotoğraf çekme imkanı da sağlıyor.

Sanatsal fotoğraflar için Çoklu Pozlama modu

Sanatsal tarafını keşfetmek isteyen kullanıcılar ise, ‘Çoklu Pozlama’ modunu kullanarak birkaç fotoğrafı art ortaya çektikten sonra üst üste bindirme modlarını kullanabiliyor, dilediklerinde, bunları tek ve çarpıcı bir manzarada birleştirebiliyor.

Kullanıcılar, bu ayarları kullanmak için Expert RAW menüsünden Ayarlar’a giderek, ‘Özel Fotoğraf Seçenekleri’ sekmesinden Astrophoto ve çoklu pozlama modu özelliklerine erişebiliyor.

Camera Assistant ile şahsileştirilmiş bir deneyim

Camera Assistant uygulaması ise, büsbütün şahsileştirilmiş bir çekim tecrübesi için kullanıcılara otomasyon özelliklerini seçme fırsatı sunuyor.

Camera Assistant uygulaması kullanıcılara, ‘Otomatik Lens Değiştirme’, ‘Otomatik HDR’ ve ‘Deklanşör Hızlandırma’ üzere özellikleri açıp kapatma imkanı sunuyor. Ayrıyeten, netlik düzeylerini daha hassas bir biçimde denetleyebilme, zamanlayıcı kapandıktan sonra çekilmek istenen fotoğraf sayısını belirleyebilme üzere özelliklerle fotoğraflar üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor.

Otomatik HDR: Arttan aydınlatmanın olduğu durumlarda kullanıcılar, daha doğal fotoğraflar için HDR’yi kapatabiliyor.

Fotoğraf yumuşatma özelliği: Fotoğraftaki keskin kenarları ve fotoğraf dokusunu düzeltmek için kullanılabiliyor.

Otomatik lens değiştirme: Fotoğrafı çekilen objeye yakınlaşırken ya da karanlık ortamda kamera lensleri ortasında otomatik geçiş yapan ‘Otomatik lens değiştirme’ özelliği artık kapatılabiliyor.

Kullanıcılar, kendilerine daha yakın bir objenin fotoğrafını çekmek için geniş lens yerine telefoto lens kullanmak istediklerinde, bu özelliği menü üzerinden kapatabiliyor.

Fotoğraf modunda görüntü kaydı: Fotoğraf modunda düğmeye uzun basarak görüntü klip çekmeyi sağlayan bu özellik kapatıldığında, ezkaza görüntü kaydetmenin önüne geçiliyor.

Zamanlayıcıdan sonraki çekim sayısı ayarı: Kullanıcılar,zamanlayıcıyı kurduktan sonra art geriye otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekebiliyor. Bu özellik sayesinde, kaç tane fotoğraf çekileceğini de seçebilecekler.

Daha süratli deklanşör: Bu mod, saniyede 7 fotoğraf çekmeye imkan sağlıyor. Hareketli objelerin fotoğraflarını çekerken son derece kullanışlı bir özellik olarak öne çıkıyor.

Kamera vakit aşımı mühleti: Kullanıcılar,kamera uygulamasının (önizleme ekranında) ne kadar müddet boyunca açık kalacağını (1, 2, 5 yahut 10 dk.) seçebiliyor.

HDMI ekranlarda yalnızca önizleme: HDMI ilişkili ekranlarda rastgele bir menü ve düğme olmadan kamera önizlemesini görüntülemeye imkan tanıyor.

– Galaxy S22 kamera güncellemesi ile gelen yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al