Telefon

Galaxy S23 FE hakkında birinci bilgiler geldi!

Galaxy S modellerine uygun fiyatlı bir alternatif olarak çıkış yapan FE, bugüne dek daima çeşitli ıstıraplarla gündeme geldi. Bilhassa Galaxy S21 FE, 2021‘de çıkması gerektiği halde çip krizi dahil birçok nedenden ötürü 2022 yılına kadar ertelendi. Hatta son devirde ortaya atılan savların ortak noktası Güney Koreli üreticinin Galaxy S22 FE’yi pas geçtiği istikametinde. Bu bağlamda Galaxy S23 FE modelinin güç alacağı işlemci ile ilgili birinci bilgiler geldi.

Galaxy S23 FE için işlemci iddiası

Bilindiği üzere son devirde Samsung’un halihazırda problemlerle gündemden düşmeyen FE serisiyle ilgili kritik bir karar verdiği ve bu kapsamda Galaxy S22 FE modelini rafa kaldırdığı tarafında savlar ortaya atıldı. Bu kararın Galaxy S22 serisinin düzgün giden satışlarını yeni bir aygıtla etkilememesi nedeniyle verildiği belirtildi.

Samsung, büyük ihtimalle FE serisine 2023‘te Galaxy S23 FE ile devam edecek. Hatta SamMobile‘a nazaran akıllı telefonun önümüzdeki ay tanıtılması beklenen orta-üst işlemci Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2’den güç alma ihtimali bulunuyor.

Sektörde sızıntılarıyla ön plana çıkan Roland Quandt, Qualcomm‘un SM7475 model numaralı ve orta-üst segmente hitap eden bir işlemci üzerinde çalıştığını duyurdu. Snapdragon 7 Gen 2 veya 7+ Gen 1 şeklinde isimlendirilmesi beklenen yonga seti; selefine kıyasla önemli güzelleştirmelerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Mayıs ayında tanıtılan Snapdragon 7 Gen 1‘in halefi olan işlemci selefinde olduğu üzere 1+3+4 çekirdek dizaynını benimseyecek ve azamî 2.4 GHz suratlarına çıkacak. Şu an için yonganın teknik özellikleriyle ilgili rastgele bir ayrıntı yok.

Bunun dışında yeni yonga setinin performans iyileştirmelerinin bilakis daha çok verimliliğe odaklandığını söylemek mümkün. Eserin tanıtım tarihiyle ilgili de kasım ayı ön plana çıkıyor. Çünkü üreticinin Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1‘i Snapdragon 8 Gen 2 ile birlikte tanıtması bekleniyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/