Telefon

Galaxy S23 Ultra’dan iPhone 14 Pro Max’i kıskandıracak özellik!

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S23 serisi, 2023’ün en çok beklenen akıllı telefonları ortasında. Bilindiği üzere son devirde serideki kimi modeller performans testlerinde göründü. Böylece aygıtların nasıl bir performans sunacağına dair akıllarda fikirler oluşmaya başladı. Son olarak serinin üst seviye özelliklere sahip Ultra modelinin ekran özellikleri ortaya çıktı. Pekala Galaxy S23 Ultra, ekran tarafında kullanıcılara neler sunacak?

Galaxy S23 Ultra ekran özellikleri aşikâr oldu

Samsung Galaxy S23 Ultra, 2023’ün en çok beklenen akıllı telefonlarından. Aygıt, daha evvel Geekbench bilgi tabanında ortaya çıktı ve tek çekirdekli testlerden 1.521, çok çekirdekli testlerden 4 bin 689 puan aldı.

Galaxy S23 Ultra‘nın ekran özellikleri kısa bir müddet evvel belirli oldu. Buna nazaran akıllı telefonda 2.200 nit azamî parlaklığa sahip bir E6 Üstün AMOLED LTPO 3.0 ekranla kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu noktada en dikkat çeken ayrıntılardan birisi de ekran parlaklığı demek mümkün. Çünkü eser, eylülde vitrine çıkan iPhone 14 Pro Max‘ten yaklaşık 200 nit daha parlak bir ekrana sahip olacak.

Akıllı telefonun ekranının yaklaşık 2.000 Hz‘lik bir PWM frekansına sahip olduğu belirtiliyor. Bu da uzun vadeli kullanımlarda göz yorgunluğunu büyük oranda düşürüyor. Birebir vakitte paneli selefi Galaxy S22 Ultra‘ya kıyasla yüzde 45 daha az güç kullanacak.

Cihazda geçtiğimiz günlerde tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2‘ye yer verilecek. Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile mutabakat sağladı. 4 nm teknolojisiyle üretilen yongada bir adet 3.19 GHz ARM Cortex-X3, iki adet 2.8 GHz ARM Cortex-A715, iki adet 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve üç adet 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanılıyor. Öte yandan Ray Tracing teknolojisini de destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer veriliyor.


Temsili

Samsung, bugüne dek amiral gemisi modellerini kendi üretimi Exynos ve Snapdragon işlemcileriyle piyasaya sürdü. Hatta Galaxy S serisini Türkiye’ye ve Avrupa’ya yıllardır Exynos yongasıyla getiren şirket, bu yıl bir değişiklik yaptı ve şubatta tanıtılan Galaxy S22 serisini ülkemiz başta olmak daha fazla pazarda Snapdragon yongayla satışa sundu. Birebir durumun yeni seride de yaşanması ve Qualcomm versiyonunun Exynos‘a kıyasla daha fazla ön planda olması bekleniyor. Çünkü Ice Universe üzere kesimin muteber isimleri tarafından paylaşılan raporlar da bu istikamette.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking