Teknoloji

Sıfırdan kod yazabilen yapay zeka geliyor!

GitHub ve öbür şirketler kod yazma sürecine yardımcı olacak hudut ağları sunarken Google sessiz sedasız bir biçimde ilerliyor. Arama devinin kendi başına program yazabilen, ayrıyeten yazdığı kodları tamamlayabilen, düzeltebilen ve iyileştirebilen bir yapay zeka aracı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Pitchfork ismi verilen projenin şu anda Google Labs kısmı tarafından geliştirildiği biliniyor lakin daha öncesinde Google X araştırma takımı üzerinde çalışmıştı.

Yazılım devi Google’a yakın kaynaklar, algoritmanın programlama tarzlarını öğrenebileceğini ve bu bilgiye dayanarak kod yazabileceğini söylüyor. Başlangıçta Python programlama lisanının kod tabanını insan müdahalesi olmadan yeni sürümlere güncellemek için oluşturuldu.

Yapılan proje, potansiyel olarak Google’daki binlerce geliştiricinin yerini alabilecek kadar büyümeye başladı. Yeni buluş için daha şimdiden “yazılımcıları işsiz bırakacak” üzere savlı cümleler kurusa da bunu başarıp başaramayacağını vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al