Teknoloji

Galaxy S23’e özel Snapdragon 8 Gen 2’ler yolda!

Akıllı telefon dünyasındaki Apple ambargosunu yıkmak isteyen Samsung, Galaxy S23 serisine tezli hazırlanıyor. Serideki tüm özellikleri üst seviye tutmak isteyen şirket, işlemcisinde bir adım daha öteye gitmeyi hedefliyor.

Özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2, Galaxy S23’e iki versiyon ile gelecek

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi serisi Galaxy S23, Android dünyasının en güçlü işlemcisi olarak gösterilen Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılacak. Samsung, işlemci alanında en yeterlisi olmak istiyor. Akıllı telefon sızıntılarıyla bilinen Ice universe isimli kaynak daha evvel, 2023’ün en yeterli işlemcisine sahip olacğını belirtmişti.

Öyle ki kaynak Samsung ve Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’nin gelişmiş versiyonu için el sıkıştığını söylemişti. Artık de RGcloudS isimli bir kaynak, özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2 ile ilgili yeni detaylara yer verdi. Buna nazaran işlemci, Galaxy S23’te 2 farklı versiyona sahip olacak.

Kaynağa nazaran özelleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2, AB ve AC olarak iki versiyon ile Samsung amiral gemisi serisinde yer alacak. AB versiyonu, Samsung tarafından 4nm LPE süreci kullanılarak yapılırken AC versiyonu, TSMC’nin N4P süreç düğümü kullanılarak üretilecek.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2, 4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanıyor. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer veriyor. Snapdragon 8 Gen 2’nin tipik olarak 3,2 GHz’lik bir sürat sunuyor. İşlemci, Galaxy S23 ile birlikte yükselme alarak 3,36 GHz’e çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking